Žižmanova mācekļi: Lepna uzstāšanās Minskā!

Minskā notika liels starptautisks turnīrs ar skaistu nosaukumu «Mūsu nākotne». Notika pirmo reizi un izraisīja lielu interesi. Latvijas futbolu pārstāvēja vien viens dalībnieks, un lieliski atzīmēt, ka šis dalībnieks bija no Ventspils. Aleksandra Žižmanova komanda, «Cerība» (U-10). Vēl patīkamāk atzīmēt, ka dzelten-zilie spēcīgajā kompānijā nostartēja ļoti atzīstami, bet par medaļām liedza pacīnīties tikai mazliet sliktāka vārtu starpība.

Apbēdinoši, ka visu izšķir vien vārtu starpība. Īpaši, ņemot vērā solīdo dalībnieku atlasi. Zēni no Maskavas «Lokomotīves», Harkovas «Metālista», Astrahaņas «Volgarj», daudzskaitlīgās Baltkrievu komandas, pārstāvošas valsts dažādas futbola skolas. Kopā uzreiz 20 komandas!

Grupu etaps iznākumā atnesa uzreiz trīs komandām pa 9 punktiem. Nācās skaitīt vārtu starpību savstarpējās spēlēs. «Cerībai» tā izrādījās mazliet sliktāka, kā konkurentiem — un lūk medaļu vietā, ko dzelten-zilie pelnījuši, cīņa par vietu otrajā desmitniekā.

Galarezultātā 11. vieta it kā no malas skatoties arī neiespaido. Nekas. Uzvaras un augstas vietas obligāti nāks. Bet svarīgi, ka puiši uzzināja, kas tas ir — sacensties ar spēcīgiem pretiniekiem no pa īstam futbola valstīm. Un mūsējie jau ne tikai sacentās — mūsējie uzvarēja! Malači!

Par «Cerības» labāko snaiperi kļuva kapteinis Rainers Pētersons — 6 vārti. Par komandas labāko spēlētāju atzina citu talantīgo Raineru — Veidemani. Apsveicam!

Vispār dzelten-zilo futbolu Minskā ļoti atzīstami pārstāvēja lūk šie puiši-talanti: Aleks Petrovs, Daniels Decuks, Artjoms Sopovs, Danila Avdejevs, Rainers Veidemanis, Rainers Pētersons, Fricis Cielavs, Aleksandrs Terentjevs, Artemijs Lučins, Edgars Ernšteins, Pauls Kapura, Matīss Cīrulis, Rems Rags un Armands Sorokins.

Stāstot par turnīru, Aleksandrs Žižmanovs pasvītroja, ka līdzīgi futbola forumi var atnest tikai labumu un pozitīvu:

— Lielisks turnīrs, svarīga un vērtīga pieredze. Vispār, lieliski, ka organizatori uzaicināja tieši komandu no Ventspils — tas runā par mūsu Akadēmijas nopietno līmeni, mūsu bērnu futbolu kopumā. Turnīrs notika pirmo reizi, un organizatoriem bija svarīgi savākt spēcīgu sastāvu — jo pagodinošāk, ka mēs atrodamies starp dalībniekiem. Tie bija īsti futbola svētki, 20 komandas, dažādas valstis, dažādas skolas, dažādi stili — milzīga mācība! Un kā juta līdzi tribīnēs?! Karogi, banneri, viss vārījās, viss burbuļoja! Var stādīties priekšā, kāda tā bija skola mūsu mūsu puišiem! Organizācija nekādus jautājumus neizsauca, kultūras programma arī bija interesanta un izzinoša.

Esmu apmierināts kopumā arī ar komandas startu. Vien starta spēle sanāca nedaudz samocīta, tomēr pēc tam zēni izskatījās ar katru maču arvien labāk. Kaut gan slodze bija nopietna: mēs pagaidām nevaram izlaist vienu sešinieku laukumā, spēles gaitā to pilnībā nomainot. Tā kā mūsu līderiem nācās pa īstam pasvīst — paciesties. Izturēja, malači. Apbēdinoši, protams, ka vien sliktākas vārtu starpības dēl mēs nevarējām spēlēt par medaļām. Tomēr nekā briesmīga — pieredzi ieguvām bagātīgu, kļuvām tiešām stiprāki.

Emocijas un iespaidi paši pozitīvākie, ļoti ceru, ka arī nākamajā gadā mūs uzaicinās uz Minsku. Turnīrs tiešām vienreizējs, mēs bijām priecīgi spēlēt ar klasiskiem pretiniekiem, bijām priecīgi pārstāvēt Ventspili. Un, esmu pārliecināts, parādījām, ka dzelten-zilo bērnu futbols ir stiprs un interesants!

Grupu etaps: Cerība — Smena (Minska) — 0:3, Cerība — Lokomotiv (Maskava) — 3:2, Cerība — Junior (Minska) — 7:1, Cerība — Svetlij (Kaliningrad. apgabals) — 4:1.

Cerība — Strela (Pleskava) — 1:2 (11 s.s.), Cerība — Vitjaz (Odincovo) — 4:1.

Sadarbībā ar SIA «LDZ CARGO».