Vizīte Tallinā. Vai arī tikšanās ar… Kovaļčuku!

Tallinā risinājās liels starptautisks festivāls «Levadia Pirita Cup». Igaunijas galvaspilsētā sabrauca komandas no dažādām valstīm un reģioniem, lai cīnītos par galveno balvu, parādīt sevi un mācīties no citiem. FKV «Akadēmiju» pārstāvēja uzreiz četri kaujinieciski un draudzīgi kolektīvi — Aleksandra Žižmanova (U-9 un U-10), Alekseja Medvedeva (U-11) un Kirila Mitina (U-8) komandas. Un ļoti patīkami, ka pārstāvēja ļoti atzīstami.

Konkurence katrā vecuma grupā bija sūra, dalībnieku bija daudz, gribētāju pierādīt, ka tieši viņi ir paši stiprākie, pāri malām. Daudzskaitlīgās Igaunijas komandas, no «Levadia» līdz «Infonet», Lietuvas «Banga», Latvijas «Skonto» un «Babīte», BATE no Baltkrievijas, «Azbuka sporta», kurā darbojas brīnišķīgi visiem dzelten-zilajiem pazīstamais Vadims Jančuks, un pats slavenākais vārds — «Zenit» no Sanktpēterburgas.

Piekritīsiet, afiša spilgta, afiša skanēja!

Tādā raibā kompānijā vienmēr atradīsies ievērojami varoņi. Lai arī ne vienmēr laukumā (jaunie zēni vēl ir tikai ceļā uz lielo sportu), tad tribīnēs noteikti. Kā jums, piemēram, Sergejs Kirjakovs, nesenā pagātnē slavenais Krievijas izlases uzbrucējs?! Vai arī vēl skaļāk — pats Iļja Kovaļčuks, atzīstamais Krievijas hokejists, kura trofejas un panākumus uzskaitīt būtu pārāk ilgi?!

Saprotams, ka Tallinā Kovi nūju un slidas atstāja malā, bet Sergejs Kirjakovs nepiemērīja mīļotos bučus un getras. Toties viņu dēli, pārstāvot «Zenit», cīnījās enerģiski, pie tam cīnījās pret dzelten-zilajiem!

Bet mūsu karstasinīgos varošos puikas vai tad ar skaļiem vārdiem nobaidīsi?! Mums Kovaļčukam vienmēr atradīsies Butriks! Mums Kirjakovam vienmēr atradīsies Ruņģis!

Kā reiz par «Cerības» (U-8) startu arī sāksim stāstu. Grupu etapā Kirila Mitina komanda ieņēma otro vietu, kas iznākumā noveda to pie cīņas par bronzas medaļām. Kopumā mūsu zēni aizvadīja 5 mačus, direiz uzvarot un trīs reizes spēlējot neizšķirti. Bez zaudējumiem!

Izšķirošajā kaujā par «bronzu» «Cerība» tikās ar «Zenit» otro komandu. Un atkal nepiekāpība, sasprindzinājums un kaujiniecisks neizšķirts 1:1. Ernesta Meksta sitiens atnesa vārtus. Bet uzvarētāju vajadzēja noskaidrot obligāti! Un tas, saprotams, bija — «Cerība»!

Pendeļu sērijā uzvara ar rezultātu 3:2! Artjoms Butriks, Andris Ruņģis un Leo Andersons sita visi kā viens, vienreizēji — augšējā stūrī, precīzi un spēcīgi. Pretiniekiem viens sitiens trāpīja stabu, tas drosminieks Dima Popovs vārtos izdarīja visu, lai vārti nekristu. Viņu jau, Dimu Popovu, visi vārtu stabi mīl, bet pretinieks — baidās!

Uzvara, un bronzas medaļas — liels dzelten-zilo zēnu panākums! Apsveicam!

Lūk, kuri vīrišķīgi gāja uz panākumu un no kuriem pat tādi lieliski meistari kā Iļja Kovaļčuks un Sergejs Kirjakovs varētu paņemt autogrāfus: Dmitrijs Popovs, Andris Ruņģis, Leo Andersons, Artjoms Butriks, Bogdans Šapeka, Ernests Meksts, Aleks Blumbergs, Daniels Burkovskis, Artjoms Nečipiorenko un Aleksandrs Terentjevs.

«Cerības» (U-8) trenera Kirila MITINA komentārs:

Lai uzvarētu turnīru, ļoti daudzas lietas jāizdara pareizi. Mēs neuzvarējām turnīru, bet, pēc manām domām, daudzas lietas tomēr izdarījām pareizi. Esmu ļoti apmierināts ar rezultātu. Komanda nezaudēja nevienu maču. Puiši — lieli malači, spēles bija smagas, tomēr ne reizi mēs nenodrebējām, izturējām, neskatoties uz nogurumu un nopietnajiem pretiniekiem. Viens skaļš vārds «Zenit» vien ir ko vērts!

Mēs pārbaudījām savus spēkus, uzzinājām mūsu iespējas, un man tiešām ir iemesls priekam par zēniem, par viņu attieksmi pret lietu, par pašatdevi. Labu spēles momentu bija diezgan, kas ļoti svarīgi. Atzīmēšu aizsargu kvalitatīvo spēli, vispirms Andra Ruņģa un Ernesta Meksta. Protams, atradās savi līderi arī citās līnijās. Artjoms Butriks lieliski sevi parādīja uzbrukumā, sasita no sirds. Dima Popovs, mūsu vārtsargs, bezbailīgi cīnījās katrā epizodē. Malači arī visi citi puikas! Un, protams, liels paldies vecākiem, kuri lieliski atbalstīja komandu — tas ir viņu nopelns pilnā mērā!

Balvas uz Ventspili atveda arī Aleksandra Žižmanova komanda «Cerība» (U-10). Balvas — bronzas, kas arī ir sverams un taustāms panākums. Apsveicam! Sešās spēlēs dzelten-zilie panāca 4 uzvaras un divreiz zaudēja. Tomēr arī zaudējumi no tādām stiprām prasmīgām vienībām, kā «Zenit» — tas ir labums, kas akurāti parāda, uz kurieni jātiecas.

Kā reiz spēlē pret Pēterburgas klubu varonīgi sevi parādīja vārtsargs Aleks Petrovs. Vienā epizodē viņš bezbailīgi metās nesaudzīgā cīņā ar pretinieku, un lieta, diemžēl, pārvērtās traumā. Tomēr, par laimi, viss begu beigās nokārtojās. Par drosmi Alaksam — bravo, liels malacis!

Iznākumā izšķirošais dzelten-zilajiem kļuva pēdējais mačs, kurā noskaidrojās bronzas medaļu liktenis. «Cerība» aizvadīja to atzīstami un sagrāva vietējo klubu «Marti Reimi JK» — 3:0! Artjoms Sopovs klasiski iesita no soda, Armands Sorokins un Rauls Kapura atbalstīja savu komandu ar trāpīgiem šāvieniem. Raulu var atzīmēt īpaši — tieši viņš tika atzīts par turnīra labāko spēlētāju. Apsveicam, Raul! Ļoti futbolā zināms vārds jau tomēr…

Bronzas medaļas ļoti piestāvēja lūk, šiem brīnišķīgajiem puišiem: Aleks Popovs, Daniels Decuks, Artjoms Sopovs, Rainers Veidemanis, Rainers Pētersons, Fricis Cielavs, Valters Liepainieks, Edgars Ernšteins, Rauls Kapura, Rems Rags, Armands Sorokins, Danila Avdejevs un Artemijs Lučins.

«Cerības» (U-10) trenera Aleksandra ŽIŽMANOVA komentārs:

Turnīrs atstāja tikai pozitīvas emocijas. Labi apstākļi, solīdi pretinieki, līmenis ļoti pieklājīgs. Un tādas negaidītas tikšanās, kā ar Iļju Kovaļčuku vai Sergeju Kirjakovu tikai paceļ noskaņojumu. Tie ir lieli meistari, un ļoti lieliski, ka viņiem ir piezemēta uzvedība, viņi nevienam neatteica autogrāfu, vēlīgi fotografējās ar puikām. To daudzām mūsu «zvaigznēm» vajadzētu mācīties.

Mēs turnīra gaitā mācījāmies, pārbaudījām spēlētājus, gatavojāmies drīzajam čempionāta startam. Kurš uz ko spējīgs, kādus bvariantus var izmantot, kādas saiknes maksimāli produktīvas, kādi spēles momenti būtu jāpastiprina? Visi šie jautājumi ir ļoti aktuāli, un mēs tos risinājām. Kādu pārliecinoši apspēlējām, toties, pieņemsim, uz «Zenit» fona saproti, ka darba vēl ļoti daudz. Bet tajā kā reiz arī ir šādu turnīru vērtība. Paldies puišiem no U-10 komandas un no komandas U-9 — visi centās un visiem esmu pateicīgs par spēli. Un, neapšaubāmi, milzīgs paldies vecākiem — līdzjutējiem! Viņiem pat bungas ieplīsa — lūk, to nozīmē nedziestošs un aktīvs atbalsts!

Otra Aleksandra Žižmanova komanda «Cerība» (U-9) iznākumā finišēja piektā no desmit. Nepiekāpīgā cīņā grupā veiksme iznākumā platāk uzsmaidīja konkurentiem. Nekā briesmīga! Galvenais — mācība.

Lūk, šiem futbolistiem pavisam nav iemesla pārdzīvot, drīzāk svarīgi turpināt mācīties un tad viss tiešām sanāks: Kristofers Baltiņš, Klāvs Podnieks, Vjačeslavs Hrustaļevs, Vladislavs Bajaruns, Markus Leugvenis, Roberts Pšeņicins, Leo Villers, Aleks Žvinklis un Aleksandrs Abele.

Piektajā vietā iznākumā ierindojās arī Alekseja Medvedeva komanda «Cerība» (U-11). Kā reiz mačā ar «Levadia» pirmo komandu arī noskaidrojās piektās vietas ieguvējs. Spēle bija aizrautīga un asa sižeta, un stiprāki šajā viesulī izrādījās mūsu puiši — 3:2! Ar dubli atzīmējās Ernests Kronis, vēl vieni vārti Denisa Jaunkalna aktīvā.

Svarīgu pieredzi, kua obligāti noderēs nākotnē, ieguva šie talantīgie zēni: Ņikita Krjukovs, Daniels Mironovs, Kirils Markovs, Roberts Ernestovskis, Roberts Sidorčiks, Viktors Jaremčuks, Dannils Kučinskis, Ernests Kronis, Denis Jaunkalns un Dāvis Berķis.

«Cerības» (U-11) trenera Alekseja MEDVEDEVA komentārs:

Labs turnīrs, kurā mēs tiešām varējām nostartēt spēcīgāk un labāk. Bet sanāca tā, ka mēs skatījāmies uzreiz vairākus jaunus spēlētājus, kuri agrāk ar mums netrenējās. Protams, to juta, spēles saites grūti bija nodibināt pilnā mērā. Tādēļ arī pietrūka stabilitātes, bija labi mači, bet gadījās arī tādi, kuri mums vispār tomēr nav raksturīgi. Piemēram, pret «Bangu» nospēlējām, jūtami ne labākajā veidā. Kāds nospēlēja labāk (tas pats kapteinis Ņikita Krjukovs veda partnerus aiz sevis, vienmēr parādīja raksturu), kādam gadījās neraksturīgas kļūdas. Tā kā iznākumā mums var likt «3», starts apmierinošs, bet ne vairāk. Nekas briesmīgs, protams, nav noticis, analizēsim un izdarīsim secinājumus. Informācijas saņemts daudz, un tas ir pats svarīgākais.

Nāks jauni panākumi. Obligāti! Uz jaunu tikšanos!

Ja jums interesē turnīra detaļas, tad jums šeit: www.fclevadiapiritacup.ee

Sadarbībā ar SIA «LDZ CARGO».