Vizīte pie CSKA: Jauna pieredze, jaunas zināšanas

FKV «Akadēmija» attīstās, un māka pārņemt svarīgu pieredzi no klubiem ar slavenu un bagātu futbola vēsturi — tas kā reiz ir principiāls un ļoti svarīgs solis pilnvērtīgai attīstībai.

Jau pēc labas tradīcijas FKV Akadēmijas treneri gada beigās dodas stažēties uz pazīstamu klubu, ar attīstītu infrastruktūru un zinošu, kā strādāt produktīvi visdažādākajos līmeņos. Dažādos laikos tie bija Maskavas «Lokomotīve», angļu «Tottenham», Odesas «Chornomorets», Pēterburgas «Zenit». Šajā reizē dzelten-zilo speciālisti viesojās pie Maskavas CSKA.

Skaidrs, ka CSKA lieku reizi priekšā nav jāstāda. Viens no spēcīgākajiem Krievijas klubiem, pastāvīgs Eirokausu un Čempionu līgas dalībnieks, tai skaitā. CSKA — slavens un pazīstams vārds, brīnišķīgi visiem Eiropas futbolā zināms. Ko runāt, ja vada komandu Krievijas izlases vadītājs — Leonīds Sluckis.

Jāsaka, armijnieku treneru štābā strādā arī labi pazīstamais speciālists Viktors Gončarenko, kuram, jādomā, pie atgādināšanas kā reiz par FK «Ventspils» atmiņas, teiksim tā, ne pašas rožainākās. 2009. gadā tieši viņš vadīja baltkrievu BATE, kad liktenis saveda viņa klubu ar «Ventspili» Čempionu līgā. Kurš mūsu klubā var aizmirst šīs pilnīgi neaizmirstamās spēles?!

Tomēr, šajā reizē nebija laika vēsturiskām atcerēm. Dzelten-zilo treneru brigāde, kuru sastādīja Aleksandrs Kohans, Sergejs Tīdenbergs, Igors Kičigins, Jurģis Pučinsks, Aleksejs Medvedevs, Aleksandrs Žižmanovs, Kirils Mitins un Antons Smurovs, iepazinās ar CSKA Akadēmijas darba metodēm, ņēma dalību armijas kluba nākamo zvaigžņu teorētiskajās un praktiskajās nodarbībās. Bija daudz konstruktīvu sarunu par visdažādākajām futbola tēmām, patīkamas un pamācošas tikšanās.

Kopumā, stažēšanās izdevās, kā vienmēr, vērtīga un vajadzīga. Tikai tiekoties ar pa īstam spēcīgiem klubiem, ar lielu uzvaru pieredzi, kuri zin, kā jaunos spēlētājus galu galā pārvērst par lielā futbola zvaigznēm, varam arī paši progresēt un kļūt stiprāki.

«Ventspils olimpiskā Cerība» direktora Aleksandra KOHANA komentārs:

Pirms dalīties iespaidos par vizīti viesos pie CSKA, vispirms gribu pateikties visiem, pateicoties kuriem tā vispār bija iespējama. Liels paldies vispirms FK «Ventspils» un visiem, kuri palīdz un atbalsta mūsu Akadēmiju. Un, protams, pašam CSKA klubam, kurš uzņēma delegāciju no Ventspils ļoti viesmīlīgi, dvēseliski, atklāti un profesionāli.

Stažēšanās laikā mums nemainīgi nāca pretim, visā palīdzēja, bija ļoti atsaucīgi. Piemēram, CSKA treneru štābam ar Leonīdu Slucki priekšgalā, un futbolistiem, saprotams, bija daudz svarīgākas lietas, kā foto ar mums, tomēr neviens neatteica, kā reiz otrādi. It kā jau sīkums, bet tas daudz pasaka par to, cik CSKA — profesionāls un solīds klubs.

Neapšaubāmi, bija ļoti patīkami satikt Sašu Cauņu. Silti un interesanti ar viņu parunājāmies. Gribas novēlēt Sašam panākumus un, galvenais, iztikt bez traumām. Visi mēs teicami zinām, ka Cauņa — talantīgs un spēcīgs futbolists, un viņš to obligāti vēl ne vienu reizi vien pierādīs kā mačos Latvijas izlasē, tā arī CSKA.

Kas attiecas tieši uz vizītes praktisko pusi, tad šeit, pēc manām domām, runa var iet tikai par pozitīviem iespaidiem un lietderību. Mūsu treneri ņēma dalību CSKA Akadēmijas komandu treniņu procesā, dalījās pieņēmumos ar vietējiem treneriem, iepazina darba principus tādā iespaidīgā klubā. Notika aizraujoša abpusēja apmaiņa par mūsu Akadēmiju funkcionēšanas metodēm, iepazīšanās ar to vai citu jautājumu risināšanu. Piemēram, vienmēr aktuāls jautājums par to, kas notiek ar futbolistiem, kuri beiguši Akadēmiju, bet nav izsitušies galvenajā komandā? Atzīmējami, ka, neskatoties uz objektīvu starpību apjomos, daudzi darbības aspekti, lai cik dīvaini, mums sakrīt. Tas attiecas, tai skaitā, uz Internātiem, kuri CSKA, un pie mums, organizēti, pēc būtības, vienādi.

Kopumā, vizīti nosaukšu par auglīgu un interesantu. Jaunas zināšanas nekad nevar būt liekas. Pat ja liekas, ka jaunu atklāji, pieņemsim, procentus 15-20 no visa redzētā un dzirdētā — tas jau ir daudz, tas jau nāk par labu. Vēlreiz pateicos CSKA, vēlu komandai panākumus un veiksmi. Nu bet mēs, FKV Akadēmijas treneri, protams, paņemsim no stažēšanās visu pašu svarīgāko un vērtīgāko, lai tas obligāti nestu augļus darbā ar mūsu komandām.

Sadarbībā ar SIA «LDZ CARGO».