Vizīte Čehijā: «Liverpool» mūs nebaida!

FKV «Akadēmijas» komanda ar panākumiem startēja pārstāvnieciskajā turnīrā Čehijā. Dzelten-zilie Igora Kičigina un Jurģa Pučinska vadībā izsitās stiprāko kvartetā, un tas iespaidīgajā kompānijā, kura galvgalī klubs ar vienu no pašiem skaļākajiem vārdiem Eiropā — «Liverpool». Tieši angļi arī kļuva par turnīra uzvarētājiem, pie tam dzelten-zilos tiem uzvarēt neizdevās.

Nu ko, tagad par FKV «Akadēmiju» un nopietnu dzelten-zilo jauniešu futbolu (Čehijā spēlēja 2000 un 2001. gadā dzimuši futbolisti) Liverpūlē uzzināja pa īstam. Un ne tikai tur. Cīņā par galveno balvu devās komandas, par kurām jebkurš kārtīgs futbola līdzjutējs dzirdējis daudzas reizes. Te jums, lūdzu, gan Prāgas «Sparta», un «Slovan» no Bratislavas, gan vācu «Nurnberg» ar Drēzdenes «Dinamo». Tas vēl nav pilnīgs, toties vienalga visai efektīvs saraksts, vai nav tiesa?!

Ļoti patīkami, ka dzelten-zilie uz tik solīda fona ne tikai neizskatījās pēc bikliem iesācējiem, bet kā reiz otrādi — paši vairākkārt pārsteidza favorītus ar kvalitatīvu futbolu. Delten-zilie — spēks! Mēs, vispār, to sen zinām, tagad uzzināja dažādās tālās malās. Mūs ar skaļiem nosaukumiem neizbaidīt.

Grupā FKV «Akadēmijas» komanda sāka ar neizšķirtu pret «Slavia» (0:0). Pēc tam sekoja skaista uzvara pār spēcīgo poļu «Zaglembie» no Ļubinas. Ar vārtiem atzīmējās Krists Vallers un Kristers Neilands.

Un tālāk — intriģējošā saķeršanās ar «Liverpool». Feijeriskās spēles debija bija šokējoša: mūsu puiši ātri nogulēja divus pretinieku izgājienus un dega ar 0:2 jau piektajā (!) minūtē. Vārda maģija — ar to neko nepadarīsi! Tomēr tālāk dzelten-zilie, malači, šo pašu vārda maģiju palūdza atvirzīties stūrī: izturējuši spiedienu, vairāk neielaižot, mūsējie paši atbildēja draudīgi un izlīdzināja rezultātu! Trāpīgie sitieni Neilanda un Kristera Silvestrova aktīvā. Pašās beigās mēs «Liverpool» vispār varējām pieveikt, tomēr Raiens Tālbergs nerealizēja izgājienu viens pret vienu.

Kaujiniecisks neizšķirts un lieliska mācībstunda. Tagad atliek novēlēt mūsu puišiem kaut kad atkal noteikti tikties ar «Liverpool». Un vislabāk jau uz «Anfield Road»…

Nu bet turnīrs turpinājās ar pārliecinošu uzvaru pār laukuma saimniekiem, «Usti nad Labem» komandu (3:1). Mērķī trāpīja arvien tie paši Neilands un Silvestrovs, kā arī Edgars Kronis. Grupu etaps noslēdzās, kurš atnesa dzelten-zilajiem otro vietu, ar zaudējumu no stiprā «Slovan» (0:2).

Pats interesantākais — kauja uz izkrišanu! Un uzreiz tikšanās ar ļoti stipru spēku — «Dinamo» no Drēzdenes. Nepiekāpīga saķeršanās, abpusēji asas iespējas, bet mēs bijām precīzāki: Neilands noslēdza centrējumu pie tālā staba un atnesa dzelten-zilajiem uzvaru — 1:0!

Un atnesa vēl pusfinālu, kur pretiniekos — «Karpaty» no Ļvivas. Mačs sanāca atzīstams, kaujiniecisks, saspringts, bet prieks iznākumā devās pie ukraiņu komandas, kura uzvarēja ar 2:1. Villera vārti — tas izrādījās par maz, lai iekļūtu finālā.

Kaujai par «bronzu» dzelten-zilajiem jau vairāk emociju nepietika. Un arī spēka puišiem vēl nav tā, kā stipriniekam Švarcenegeram. Un pretiniekos — nopietnais «Nurnberg». Tas arī izrādījās stiprāks, iesitot divus bezatbildes vārtus (0:2).

Iznākumā vieta — ceturtā. Mazliet mazliet līdz medaļām, mazliet mazliet un blakus. Tādā konkurencē — neapšaubāms panākums. Veiktu veiksme pussoli uz priekšu, un medaļas krātuvē. Viss, tā sakot, pa smalko. Bet galvenais pat nav tas. Galvenais, ka mūsu komanda ar teicamu futbolu parādīja, ka var līdzīgi spēlēt ar pretiniekiem ar vārdu, un ne vienkārši spēlēt — uzvarēt un parādīt, ka no mums arī tiešām ir ko pamācīties. Malači, puiši! Svarīga pieredze, kura noderēs nākotnē. Neapstājieties!

Trenera Igora KIČIGINA komentārs:

— Te daudz nav ko spriest: ļoti interesants turnīrs, ļoti vērtīgas spēles, ļoti vajadzīgā pieredze. Teicami un apmācīti pretinieki, vienreizēja atmosfēra: kas tāds jebkuram jaunajam spēlētājam — īsta skola un bauda. Atzīmēšu, varbūt pašu svarīgāko: uz komandu fona, kuras pārstāvēja klubus ar vārdu, kuru bērnu Akadēmijas plaši zināmas un pārstāvētas Eiropā, mūsu Akadēmijas komanda noteikti neizskatījās sliktāk. Ne ar kādu bezdibeni līmeņos, kā saka, pat neoda! Mēs varējām uzvarēt, varējām zaudēt, bet kopumā mūsu līmeņa futbols, un tas iepriecina īpaši, ne ar ko draudīgajiem oponentiem nepiekāpās.

Neapšaubāmi, kad spēlē ar «Liverpool» — tas ir liels notikums. Spēle sanāca neviennozīmīga. Sākām mēs neveiksmīgi, divreiz ielaidām, pēc tam pretiniekam vēl bija brīnišķīgas iespējas. Tomēr pārkārtojāmies, saņēmāmies un jau paši sagādājām angļiem daudz problēmu. Izlīdzinājām rezultātu, un pēdējais asais moments bija mums! Žēl, neizmantojām, bet akurāti parādījām, ka rēķināties ar mums vajag visiem un ļoti nopietni rēķināties.

Pusfinālā ar «Karpaty» kopumā spēle bija līdzīga, mēs bijām vadībā, bet divas neveiksmīgas kļūdas aizsardzībā noveda līdz zaudējumam. Pēc tam pilnībā varējām izlīdzināt rezultātu, bet, diemžēl, nesanāca. Mačs mums kļuva ne tuvu par to labāko turnīrā, bet pie tam mēs vienalga pēc spēles ne ar ko «Karpaty» nepiekāpāmies. Bet ar «Nurnberg» kā reiz mums izdevās ļoti laba spēle, ja nu tikai aizsardzībā atkal dažas reizes kļūdījāmies. Pietrūka realizācijas, 3 — 4 momenti mums bija brīnišķīgi, reizi bumba trāpīja pārliktni…

Iznākuma ceturto vietu nosaukšu par cienīgu un, iespējams, likumsakarīgu rezultātu. Varējām būt finālā, varējām būt arī zemāk. Ņemot vērā ļoti līdzīgo dalībnieku sastāvu, ņemot vērā, ka cīņa katrā mačā bija saspringta. Vēlreiz atzīmēšu, ka futbola kvalitātē mēs, jāsaka, nevienam nepiekāpāmies. Uzvaras mēdz būt dažādas, var visu laiku sēdēt aizsardzībā, iesist vienu «standartu» un uzvarēt. Mums tā nebija. Katrā spēlē mēs ne slikti kombinējām, kustība bija solīda, mēs centāmies darboties tiešām kā futbolā. Lūk, šī pieredze ir īpaši vērtīga. Tā palīdz skatīties uz priekšu ar optimismu, galvenais, nesamazināt apgriezienus un turpināt strādāt, turpināt progresēt.

Lūk, šie talantīgie puiši tagad noteikti zin, ka «Liverpool» — tas nav kosmoss, ka pie kvalitatīva un atbildīga darba var un vajag ņemt punktus no tādām draudīgām komandām: Ignats Koļesņiks, Kristofers Minajevs, Kristers Silvestrovs, Kristaps Levics, Mārtiņš Veckagans, Viktors Grigorjevs, Niks Jansons, Niks Dusaļijevs, Rendijs Ciršs, Krists Villers, Tomass Žiborkins, Edgars Kronis, Kirils Frolovs, Kristers Neilands, Konstantīns Garbaņs, Edgars Zecmanis un Raiens Tālbergs.

Sadarbībā ar SIA «LDZ CARGO».