Ventspils-2. Dreija — 24! Bite kā dzelzs, snaiperis Dženajevs. Nu bet Dusalijevs…

«Ventspils-2» futbolisti noslēguši Latvijas čempionātu (pirmā līga B) ceturtajā vietā. Līdz pēdējam dzeltenzilie bija tuvu tam, lai finišētu starp medālistiem. Tomēr pēdējā kārtā no Igora Kičigina komandas pilnībā novērsās veiksme: viesu mačā ar «Riga» dublieriem dzeltenzilajiem bija daudz vārtu momentu, bet, diemžēl, bumba nekādi negribēja lidot vārtos. Pretinieks gan izmantoja savu reto iespēju, un iznākumā finišēja trešajā vietā.

Divdesmit četros turnīra mačos «Ventspils-2» panāca 11 uzvaras, 7 reizes nospēlēja neizšķirti un piedzīvoja 6 zaudējumus. Vārtu starpība — 33:21.

Kopumā dzeltenzilo dublieru krāsas aizvadītajā Latvijas čempionātā aizstāvēja 33 futbolisti — pieci vārtsargi un 28 laukuma spēlētāji. Par rekordistu aizvadīto spēļu ziņā sezonā negaidīti kļuva jaunais Uvis Dreija: 17 gadīgā spēlētāja aktīvā visi, 24 mači. Dzelzs Uvis, malacis! Pēc spēles minūtēm, tiesa, Dreija nav pat TOP7. Par labāko šajā komponentā kļuva komandas kapteinis pussargs Māris Bite, kurš aizvadīja 23 spēles un savā aktīvā sakrājis 2070 minūtes. Pavisam no dzelzs Māris, malacis! Viņš, starp citu, kļuva par vienīgo no dzeltenzilajiem, kurš pārvarēja lielmeistara atzīmi 2000 minūšu.

Aizvadītajā čempionātā «Ventspils-2» acīmredzami izbaudīja grūtības uzbrukumā — vien 33 iesisti vārti. Par komandas labāko snaiperi kļuva 18 gadīgais pussargs — motors Abdula Dženajevs, kurš nospēlēja vien 10 mačus, bet iesita 6 vārtus — labākais rādītājs komandā, malacis, Abdula!

Novēlam visiem dzeltenzilajiem jau nākamajā sezonā progresu un vēlreiz progresu. Tikai neatlaidīgs darbs, kad katru dienu tu gribi (un kļūsti!) labāks un spēcīgāks, var palīdzēt paša galvenā uzdevuma risināšanā — panākt to, lai tev atvērtos durvis uz FKV galveno komandu. Tas jau arī ir pats svarīgākais un principiālākais uzdevums. Kā piemēram, tās atvērās sezonas laikā talantīgajam Nikam Dusalijevam, kuram, protams, jāturpina ļoti neatlaidīgi strādāt, lai nostiprinātos FK «Ventspils».

Stādām priekšā jūsu uzmanībai visu «Ventspils-2» futbolistu statistiskos rādītājus, kuri izgāja laukumā aizvadītajā sezonā.

VĀRTSARGI

I. KOĻESŅIKS — 20 spēles (-18), 1 vārti.
I. BATURINS — 4 (-1)
V. KUDRJAVCEVS — 3 (0)
K. HARTMANIS — 1 (-1)
A. VLASOVS — 1 (-1)

************

U. DREIJA — 24 spēles.
M. BITE — 23
N. JANSONS — 23 (4 vārti)
D. RĪNS — 23 (4vārti)
N. DUSALIJEVS — 21 (5vārti)
R. KOKARĪTIS — 20 (1 vārti)
R. KRIŠJĀNIS — 20
D. DEGTERJOVS — 15
K. NEILANDS — 12 (4 vārti)
T. ŽIBORKINS — 12
M. SALEIKO — 11
A. DŽENAJEVS — 10 (6 vārti)
K. FROLOVS — 10
A. BATURINSKIS — 10
Ņ. ROZANCEVS — 9
D. KLIMAŠEVIČS — 8
K. KOKINS — 6 (5 vārti)
R. TĀLBERGS — 5 (1 vārti)
D. D. KAŅEPS — 5
A. ĻOTČIKOVS — 4
M. PODNIEKS — 3 (1 vārti)
K. BURIKINS- 4
M. Ē. VECKĀGANS — 3
V. GRIGORJEVS — 3
E. ZECMANIS — 2
N. KOĻESOVS — 2 (1 vārti)
D. LITVINSKIS — 1
R. CIRŠS — 1