Uzvarēt mājās — nav nekā labāka!

Vienmēr lieliski, ja ir tradīcijas. Īpaši labi, kad tās saudzīgi tiek saglabātas. Ventspilī jau devīto gadu pēc kārtas (vienreizēja patstāvība!) aizritēja Ziemassvētku turnīrs, kurš uzliek kroni garajam futbola gadam.

Jau tas vien — svētki! Par kuriem gribas teikt atsevišķu «Lielu paldies!» pilsētai, kura vienmēr atbalsta futbolu. Liela un svarīga lieta. Un lieliski, ka FKV Akadēmija nestāv (nevar stāvēt!) malā, organizējot interesantas un vajadzīgas sacensības atbilstošā un solīdā līmenī.

Divkārt svētki, kad mājas turnīrā uzvar savējās, ventspilnieku komandas! Patīkami patiešām. Vēl jo vairāk, kad konkurence pieklājīga, kad cīnīties par pirmo balvu atbrauc daudz komandu. No kaimiņu Lietuvas un Igaunijas tai skaitā.

Bet Aleksandra Žižmanova «Cerība» (U-8) un Alekseja Medvedeva «Cerība» (U-10) komandas prasmīgos pretiniekus labā nozīmē nepamanīja. Abas dzelten-zilo vienības aizvadīja pa pieciem mačiem un panāca 5 uzvaras!

10 no 10 pa diviem — lūk kā vajag pacelt noskaņojumu pirms Ziemassvētkiem un Jaunā gada!

«Cerībai» (U-8), jāsaka, pats principiālākais un smagākais sanāca mačs pret Rīgas komandu Supernova. Viesi no galvaspilsētas, kuri līdz tikšanās ar mūsu komandu pat ielaist vārtus sev neatļāva, spēles gaitā divreiz bija vadībā — gan 0:1, gan 1:2. Bet lūk ko nozīmē dzelten-zilo raksturs! Aleksandra Žižmanova cīnītāji nesalūza un iznākumā izrāva svarīgu uzvaru — 3:2! Daudzējādā ziņā šis panākums atvēra dzelten-zilajiem ceļu uz triumfu, kaut gan sarežģītajā uzvaru ceļā nācās izcīnīt vēl pavisam ne tās vienkāršākās uzvaras spēlēs pret «Maardu» no Igaunijas (1:0) un lietuviešu «Klaipedu» (3:2).

Bija sava, daudzējādā ziņā izšķirošā, stunda-pārbaudījums arī «Cerībai» (U-10). Alekseja Medvedeva komandai tā gadījās spēlē ar vienaudžiem no Liepājas — kas var būt principiālāks?! Nepiekāpīgā saķeršanās, labs futbols un minimāla dzelten-zilo uzvara — 1:0! Tikšanās likteni izlēma teicama kombinācija, kad visas komandas pūles iznākumā noveda pie tā, ka bumba lidoja jau tukšos vārtos. Skaistas darbības — lūk tie ir mūsējie, tie ir dzelten-zilie!

«Cerība» (U-8) komandas trenera Aleksandra ŽIŽMANOVA komentārs:

Neapšaubāmi, patīkami būt pirmajiem, vēl jo vairāk mājās. Vēl svarīgāk, ka rezultāts apstiprināts ar kvalitatīvām darbībām — vienmēr gaidi no zēniem progresu, gribi redzēt, ka treniņu dienas, iepriekšējie turnīri nav bijuši velti. Vienmēr atkārtoju, ka laukumā jāmācās domāt. Lieliski, ka puiši cenšas, ka viņi grib būt labāki.

Gribētu vispār atzīmēt turnīru kopumā: lieliski, ka pie mums Ventspilī notiek līdzīgas lietas. Tas runā par to, ka futbols, un bērnu tai skatā, pilsētai svarīgs un vajadzīgs. Patīkami bija dzirdēt no mūsu kolēģiem no Igaunijas un Lietuvas pārsteidzošus un apbrīnas vārdus par to, kā Ventspilī notiek lietas bērnu futbolā, kāda mums klasiska infrastruktūra, cik akurāti organizētas sacensības. Pēc tā īpaši priecājies par savu pilsētu!

«Cerība» (U-10) komandas trenera Alekseja MEDVEDEVA komentārs:

Gadu pabeidzām uzvaroši, bet tas vienmēr priecē. Tā jau sanācis, ka mūsu komanda mājas Ziemassvētku turnīrā gada no gadā gāja augšup. Trīs gadus atpakaļ mēs bijām trešie, pagājušajā — otrie, un lūk tagad — pirmie. Spēles bija dažādas, ar pirmo spēļu dienu es paliku vairāk apmierināts, kā ar otro. Bet, galvenais, zēni vienmēr centās izdarīt visu, ko var un ļoti gribēja uzvarēt. Un iznākumā mēs to izdarījām!

Cerība (U-8) — Jelgava — 5:0. Cerība (U-8) — Banga (Lietuva) — 4:0. Cerība (U-8) — Klaipeda (Lietuva) — 3:2. Cerība (U-8) — Supernova (Rīga) — 3:2. Cerība (U-8) — Maardu (Igaunija) — 1:0.

Par komandas labāko spēlētāju tika atzīts Markuss Leugvenis.

Cerība (U-10) — Banga — 3:2. Cerība (U-10) — Liepāja — 1:0. Cerība (U-10) — Klaipeda (Lietuva) — 4:1. Cerība (U-10) — Levadija (Igaunija) — 2:1. Cerība (U-10) — Maardu (Igaunija) — 2:0.

Par komandas labāko spēlētāju tika atzīts Daniels Krišbergs. Par labāko bombardieri kļuva Ņikita Krjukovs, kurš guva 5 vārtus vēl turnīra pirmajā dienā un otrajā dienā traumas dēļ nespēlēja.

Pirmo godalgu un vētrainus līdzjutēju aplausus «Cerībai» (U-8) izcīnīja: Kristofers Baltiņš, Klāvs Podnieks, Rainers Veidemanis, Vladislavs Bajaruns, Roberts Pšeņicins, Vjačeslavs Hrustaļevs, Markuss Leugvenis, Valters Liepapainieks, Artūrs Ūdriņš, Marks Adlers, Aleksandrs Ābele, Deniss Kiričenko un Arsenijs Atorins.

Pirmo godalgu un vētrainus līdzjutēju aplausus «Cerībai» (U-10) izcīnīja: Toms Šēnfelds, Ņikita Krjukovs, Daniels Krišbergs, Roberts Sidorčiks, Valts Grīslis, Roberts Ernestovskis, Daniels Mironovs, Daniils Kučinskis, Kirils Markovs un Viktors Jaremčuks.

Apsveicam visus uzvarētājus ar teicamu rezultātu un labu spēli! Tā turēt arī 2016. gadā!

Sadarbībā ar SIA «LDZ CARGO».