Turnīrs, kurš atnesa prieku

Un tā, pirmais pārstāvnieciskais starptautiskais turnīrs «Jurija Bespalova Kauss» kļuvis par vēsturi. Un tagad pat nedaudz žēl, ka viss aizritēja tik strauji. Jo tik lieliski, tik spīdoši viss bija! Futbola svētki Ventspilī izdevās godam, (U-15) komandas no Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Anglijas un, saprotams, Latvijas, dāvāja publikai skaistas spēles, vētrainas emocijas un labus iespaidus. Viss, kas noticis, paliek mums!

Visas komandas sitās līdz pēdējam, katrs izdarīja visu, ko varēja. Protams, tie, kuri palika ārpus godalgoto līnijas, nešaubās, ka varēja startēt labāk. Tāpat domā arī tie, kurī bija tuvu galvenajam panākumam, bet nesanāca. Viss pareizi: ja tu esi sportists, ja tu esi futbolists, jādomā tikai par uzvaru un progresu.

Tomēr uzvarētājs vienmēr var būt tikai viens. Neapšaubāmi, mēs visi esam ļoti priecīgi, ka par galvenās balvas ieguvējiem kļuva mūsējie, dzelten-zilie puiši — Kauss palika mājās, Kauss FKV «Akadēmijai»! Par dramatisko finālu, kurā Jurģa Pučinska komanda pendeļu sērijā pārvarēja ļoti simpātisko Šitika futbola skolas komandu, mēs sīki pastāstījām.

Bet tagad parunāsim ar Jurģi Pučinski, komandas-uzvarētājas treneri. Uzzināsim viņa domas par komandas un iespaidus par komandas spēli, par turnīru kopumā.

— Jurģi, turnīrs noslēdzies, tomēr emocijas, ja arī nosēdušās, tad tikai pavisam nedaudz. Par nopietno panākumu vajag un var priecāties ilgāk, kā parasti? Kādas domas par turnīru kopumā?

— Domas viennozīmīgi tikai labvēlīgas un pozitīvas. Un lieta nav tajā, ka mēs kļuvām par turnīra uzvarētājiem. «Jurija Bespalova» Kauss — tas ir nopietns un liels notikums visai mūsu pilsētai, visai mūsu Akadēmijai, visam dzelten-zilo klubam. Kad tikai kļuva zināms, ka ir tāda ideja, ka tiek pieliktas lielas pūles organizācijai un turnīra aizvadīšanai, kad notika akurāts sagatavošanās darbs, dabīgi radās jautājums: «Kā viss notiks?» Nu ko, tagad var teikt, ka viss bija vienkārši super! Ļoti vērtīgi, aizraujoši un interesanti. Milzīgs paldies organizatoriem, kuri vispār ķērās pie šīs smagās lietas. Paldies visiem, kuri palīdzēja un izrādīja sadarbību. Kā laukuma saimnieku komandas pārstāvis, gribētu pateikties visiem turnīra dalībniekiem, katrs no kuriem nesa daudz interesanta un vērtīga. Kopumā, esmu pārliecināts, ka to, kuri paliktu neapmierināti ar turnīru, vienkārši nav!

— Iespējams, pats svarīgākais, ka jaunajiem futbolistiem Jurija «Bespalova Kauss» — nopietns grūdiens futbola progresam un mācībai.

— Tā arī ir, tas nav apspriežams. Redzi, ka acis puišiem deg, ka viņi jūt ažiotāžu, interesi, un tādēļ vēl stiprāk grib parādīt un pierādīt sevi. Tas bija mūsu komandā, to redzēju arī pie mūsu pretiniekiem. Pēc būtības, tieši tādēļ tādi turnīri arī tiek radīti.

— Futbola svētki izdevās pilnā mērā?

— Man personīgi par to šaubu nav. Atzīmēšu, ka tie bija futbola svētki jau pat ne bērnu, bet, drīzāk, tā teikšu, gandrīz pieaugušo. To pierādīja arī spēles, kurās futbola kvalitāte bija pilnībā nopietna, pavisam ne bērnu.

— Fināls iespaidoja ar sasprindzinājumu. Tādu to arī gaidījām?

— Jā, sapratu, ka tā arī viss būs. Mēs tikāmies ar ŠFS grupā, mums bija pārsvars, izskatījāmies labāk par pretinieku, bet nospēlējām neizšķirti. Finālā es zināju, ka būs cita spēle. Nepiekāpīga un saspringta no sākuma līdz beigām. Fināls ir fināls. Tur cīņa, tur kaujiniecisks noskaņojums, tur spēle pāri par nevaru. Tā viss arī notika, un labi, protams, ka iznākumā tieši mums uzsmaidīja veiksme pendeļu sērijā.

— Pendeļu sērija nervus paņēma daudz?

— Nu, protams, satraukums bija! (Smaida). Puiši — lieli malači, lieliski visu izdarīja. Gan vārtsargs, gan tie, kuri sita 5 no 5!

— Kad Niks Jansons gatavojās sist izšķirošo sitienu, bija pārliecība, ka viņš iesitīs?

— Jā, moments nebija vienkāršs, sasprindzināts. Tomēr mēs visi ļoti gribējām uzvarēt, un tas tai skaitā palīdzēja viņam labi uzsist un iesist.

— Kuru FKV «Akadēmijas» maču var nosaukt par labāko?

— Jāsaka, mēs visas spēles aizvadījām pietiekoši vienmērīgi, bez nopietniem kritumiem un pietiekami kvalitatīvi. Bet par labāko nosaukšu uzvaru pār angļu komandu — 4:1. Mēs tad pat spēles gaitā piekāpāmies, bet bija redzams, ka puišiem ir atzīstama noskaņošanās, daudz kas izdodas, izdodas pareizas, asas darbības. Iesitām labus vārtus un pelnīti uzvarējām. Laikam, šī spēle arī bija mums labākā.

— Kvalitatīvs futbols — tas arī ir tas, kas atnes pašu lielāko apmierinājumu treneriem?

Protams! Tas ir ļoti svarīgi treneriem, tas ir ļoti svarīgi arī pašiem puišiem. Redzu, ka spēlētāji sajuta, ieraudzīja, ka nopietns darbs nes augļus, ka tas dod pārliecību un palīdz kļūt labākiem. Parādās tāds labs sportisks azarts, gribas gūt jaunus panākumus.

— Noskaņojums dzelten-zilajiem tagad redzami vienreizējs!

Jā, katrs grib vairāk laika pavadīt ar izcīnīto kausu, nofotografēties, atstāt atmiņas par uzvaru. Tas ir svarīgi un vajadzīgi. Tomēr nedrīkst aizmirst, ka pēc nedaudz dienām atkal nāksies ķerties pie nopietna darba, bez kura nekādus jaunus panākumus gūt nav iespējams. Nu bet izcīnītais Kauss nekur nepaliks, tas ieņems savu likumīgu vietu mūsu Akadēmijā. (Smaida).

Par turnīra uzvarētājiem kļuva: Ignatijs Koļesņiks, Viktors Grigorjevs, Kārlis Ponomarjovs, Anrijs Sivoha — Lagzdiņš, Niks Jansons, Niks Dusaļijevs, Kristers Silvestrovs, Rendijs Ciršs, Krists Villers, Kirils Jurčenko, Mikus Podnieks, Renārs Krišjānis, Dīvs Rins, Deniss Mironovs, Uvis Dreija, Daniils Dekterevs, Tomass Žiborkins un Aksels Grosfogels.

Gala iznākums: FKV Akadēmija, ŠFS, Paņeveža, RFS, Flora, Leģions, Pleskava — 747, FDS Academy.

Labākais vārtsargs: Laurinas Glinskis (Paņeveža).

Labākais aizsargs: Daniels Fedorovičs (ŠFS).

Labākais pussargs: Krists Villers (FKV Akadēmija).

Labākais uzbrucējs: Kristers Silvestrovs (FKV Akadēmija).

Labākais bombardieris: Kristers Silvestrovs (FKV Akadēmija, 4 vārti).

Mēs vēlreiz pateicamies visiem «Jurija Bespalova» Kausa dalībniekiem par brīnišķīgajiem futbola svētkiem, kurus jūs trīs dienas dāvājāt visiem futbola līdzjutējiem un visiem labākās spēles pasaulē mīlētājiem. Paldies un uz jaunu tikšanos!