Tallinā atkal bija daudz interesanta

Futbola gads noslēdzas, un arī jaunie dzeltenzilo talanti aizvada sezonas noslēguma mačus. Tallinā notika tradicionālais starptautisks turnīrs «Levadia Pirita Cup», kurā dažādas vecuma grupās piedalījās uzreiz trīs FKV «Akadēmijas» komandas. Aleksandra Žižmanova (U-10), Alekseja Medvedeva (U-9) un Kirila Mitina (U-7) komandas. Dzeltenzilie startēja dažādi, bet cīnījās visi vienādi: līdz galam, enerģiski un bezbailīgi. Malači.

Trenera Aleksandra ŽIŽMANOVA komentārs (2. vieta no 16 dalībniekiem):

Teicams turnīrs, kas mums nebija pārsteigums — braucam uz Tallinu ne pirmo reizi. Esmu apmierināts ar to, kā nospēlējām — bija raksturs, bija disciplīna, bija savstarpēja izpalīdzība. Ļoti priecājos, ka lieliski sevi parādīja puiši, kuri agrāk bieži palika nedaudz ēnā. Piemēram, Artūrs Ūdriņš, Artjoms Jurčenko, Timurs Zaščerinskis. Labi bija arī abi vārtsargi — Kristofers Baltiņš, kuru atzina par turnīra labāko vārtsargu, un Klāvs Podnieks. Rainers Veidemanis, mūsu kapteinis, veda aiz sevis uzbrukumā, iesita 5 vārtus un kļuva par labāko bombardieri.

Kopumā, bija daudz vērtīgu un vajadzīgu lietu. Piemēram, pirmo reizi mēs spēlējām ar «Aizmuguri». Viena lieta par to runāt, parādīt uz maketa, pavisam cita — reāla darbība. Bija svarīgi uzzināt — kā tiks galā?! Malači, ieguva svarīgu pieredzi — tika galā! Tā kā ļoti labs turnīrs, labs rezultāts, laba pieredze. Sudrabu izcīnījām, līdz zeltam pietrūka pavisam nedaudz. Iegaumēsim…

Trenera Kirila MITINA komentārs (6. vieta no 12 dalībniekiem):

Esmu ļoti apmierināts ar savas komandas startu. Visi puiši īsti malači, liels paldies viņiem par spēli. Pārdzīvoju, kā viņi sevi parādīs, vai gatavi savā pirmajā debijas lielajā turnīrā parādīt savas labākās kvalitātes? Izrādījās, velti satraucos! Zēni parādīja raksturu, un emocijas un, kas īpaši patīkami, pilnībā kvalitatīvu un simpātisku futbolu. Mēs tieši spēlējām!

Atmiņā mačs ar «Spartaku» no Novosibirskas, kurš kļuva par turnīra uzvarētāju, grāva visus pretiniekus. Mēs bijām zaudētājos ar 1:4, bet maču noslēdzām ar rezultātu 4:5. Nedaudz pietrūka, lai izbēgtu no zaudējuma. Pat viņu treneris bija tā iespaidojies, ka, pēc manām domām, lielīja mūs vairāk, kā savus spēlētājus. (Smaida). Kopumā, gandrīz Čempionu Līga!

Protams, tas viss ļoti patīkami, puiši aug perspektīvi, viņi ļoti mīl futbolu. Liels nopelns tajā, protams, viņu vecākiem — lūk, kurš noteikti pelnījis skaļu palielīšanu. Milzīgs viņiem paldies par nenovērtējamo palīdzību un atbalstu — Tallinā tas noteikti bija mūsu 12, 13, 15, un pat, ja gribiet, 25 spēlētājs!

Alekseja MEDVEDEVA komentārs (8. vieta no 16 dalībniekiem):

Turnīrs ļoti vērtīgs, spēcīgs, ļoti daudz interesantu un dažādu komandu, bet mums tas sanāca vēl arī nedaudz apbēdinošs. Veiksmes noteikti pietrūka. No otras puses, veiksme ir jānopelna. Ja arī kaut kur tās pietrūka, tātad, mēs paši izdarījām nepietiekami. Paši vainīgi, jāizmanto un jāiesit savi momenti, nav jādod pretiniekam iespējas. Tāds bija 1/4 fināla mačs pret «Infonet», kuru mēs aizvadījām teicami, kļūdījāmies tikai dažās epizodēs. Un zaudējām…

Tomēr kopumā es esmu apmierināts, kā puiši nospēlēja. Malači! Daudz vienmērīgāk un kvalitatīvāk, kā aprīlī, kad mēs šeit Tallinā zaudējām tiem pašiem «Everestam» un «Noome Kalju» diezgan viegli. Bet šajā reizē mēs viņus uzvarējām, aizvadījām spēles daudz pārliecinošāk, kā minimums līdzīgi, bet daudz biežāk — dominējot. Futbolu parādījām ļoti labu, un tas iepriecina.

Paslavēšu visus puišus, bet īpaši atzīmēšu Artjomu Nečiporenko, kurš lieliski izskatījās uzbrukumā, guva vārtus, tiesa, brīžiem viņam trūka neatlaidības un veselīga sportiska niknuma. Kā vienmēr aiz sevis veda savus partnerus mūsu kapteinis Andris Ruņģis un Ernests Meksts. Labs bija arī mūsu duets no Ugāles — Kārlis Šimpermanis un Ņikita Mališevs, vienā no spēlēm, starp citu, noorganizējot ļoti klasisku vārtu guvumu. Kopumā, pozitīvu lietu Tallinā notika daudz, un tas ir labi. Bet lai viss būtu vēl labāk, jāturpina daudz un neatlaidīgi strādāt.

Sadarbībā ar SIA «LDZ CARGO».