Super! Treneri-finālisti un viņu iespaidi

«Jurija Bespalova Kauss-2017» kļuvis par vēsturi. Skaistu, dzirkstošu, atminamu. Visas šīs trīs straujās dienas futbols dāvāja daudzumu dažādu krāsu, tas vispār dāsns brīnišķīgajam. Visām komandām ir, ko pastāstīt un atcerēties, bet finālisti — vienmēr īpaša kasta. RFS un Daugavpils treneri Aleksandrs Stradiņš un Sergejs Pogodins dalās ar iespaidiem par turnīru, kur tieši viņu futbolisti tikās izšķirošajā divcīņā.

RFS treneris Aleksandrs STRADIŅŠ, turnīra uzvarētājs:

Mes atbraucām uz «Jurija Bespalova Kausu» otro reizi, liels paldies organizatoriem par uzaicinājumu. Viņiem, organizatoriem, kā arī pilsētai, jāsaka atsevišķs liels paldies: ļoti lieliski, ka ir tāds turnīrs, ka tas uzņem apgriezienus, un, ceru, tradīcija turpināsies, un nākamajā gadā viss būs vēl labāk. Kaut gan arī tagad viss bija vienreizēji: «J. Bespalova Kauss» — brīnišķīga pilsētas vizītkarte, jaunatnes futbola, FKV «Akadēmijas» un FK «Ventspils». Futbols, apstākļi, kultūras programma — viss bija lieliski, viss bija solīdā līmenī.

Kas attiecas uz startu, tad, saprotams, mēs esam ļoti apmierināti, ka ieguvām galveno balvu. Pirms turnīra aizvadījām treniņnometni, tā kā uz Ventspili atbraucām ne pašā optimālākajā fiziskā stāvoklī, puiši izskatījās nedaudz saguruši. Jau šeit aizvadījām piecas ne vienkāršas spēles, kuras obligāti palīdzēs nākotnē, un arī tagad jau deva daudz labuma. Piemēram, spēle ar laukuma saimniekiem — ļoti interesants un sarežģīts mačs sanāca! Ventspilij bija vajadzīga uzvara, viņi ļoti labi spēlēja, divreiz bija vadībā. Mēs atspēlējāmies, bet beigās nācās izturēt nopietnu spiedienu, lai saglabātu rezultātu 2:2. Lūk jums, starp citu, arī labums: paskatījos, kā puiši iztur spiedienu, kā tiek galā ar pretinieka uzbrukumu.

Nu bet fināls, neapšaubāmi, bija īpašs. Mēs bieži spēlējam ar Daugavpili, teicami zinām viens otru — mums ir veci rēķini. Nešaubījos, ka cīņa būs saspringta un nepiekāpīga, — tā arī sanāca. Bet motivācija mums bija ļoti stipra: fināls, centrālais stadions, līdzjutēji — ļoti gribējās uzvarēt! Paldies visiem puišiem, bet īpaši mūsu vārtsargam Sergejam Vilkovam, kurš ne tikai atzīstami aizvadīja pendeļu sēriju, bet arī visu turnīru kopumā.

Daugavpils treneris Sergejs POGODINS, turnīra finālists:

Vienreizējs turnīrs! Ticiet, man ir ar ko salīdzināt, esmu pabijis pašos dažādākajos turnīros, bet tādu teicamu iespaidu, kā Ventspilī, nekur, laikam, nav bijis. Viss vienkārši augstākajā līmenī! Kolosāla organizācija, pie tam to var redzēt pirmkārt tā sauktajos sīkumos, kuriem bieži neviens nepievērš uzmanību. Bet sīkumu futbolā nav pat jauniešu līmenī! Ventspilī sen nebiju bijis, bet atbraucot šeit — tie ir vienkārši svētki, viss tevi apkārt iedvesmo uz to, lai pilnībā atdotos futbolam. Kopumā, nav vārdu, visi lieli malači, kam ir sakars ar šo turnīru!

Priecājos, ka arī komandas sapulcējās spēcīgas, interesantas, savdabīgas. Mači bija ļoti vērtīgi, nenozīmīgu starp tiem noteikti nebija. Man atmiņā gan «Pskov», gan «Minska», un citas, nerunājot jau par RFS un Ventspili. Starp citu, daudz runājos ar Polu Ašvortu — bija ļoti interesanti apspriest dažādas taktiskas nianses un daudz ko citu. Ļoti patīkami bija tikties arī ar FKV «Akadēmijas» treneriem — Aleksandru Kohanu, Sašu Žižmanovu, Sergeju Tīdenbergu. Tā kā man turnīrs sanāca arī kā zināma mācība, un arī tas ir milzīgs pluss.

Protams, uzvarētu mēs finālā, viss vispār būtu ideāli, bet… Pendeles — tā ir loterija. Lūk, «Ventspils» nesen uzvarēja tādā loterijā Latvijas Kausa finālā, bet mums šoreiz nesanāca. Nu ko, mācīsimies sist pendeles! (Smaida). Bet kopumā es esmu ļoti apmierināts ar to, kā nospēlēja mana komanda. Ne jau nejauši daudzi speciālisti, kuri bija šajās dienās Ventspilī (I. Stepanovs, J. Popkovs un citi), atzinīgi atsaucās par mūsu komandas spēli. Tagad gatavosimies turpmākajām spēlēm, sezona pašā karstumā, un es nešaubos, ka pieredze, kura iegūta «J. Bespalova Kausā», mums ļoti noderēs.

www.bespalovscup.lv
https://www.facebook.com/bespalovscup/?fref=ts