Skaists futbols pirms Jaunā Gada!

Jau pēc labas trdīcijas FKV «Akadēmija» noslēdz garo futbola gadu ar brīnišķīgu mājas Ziemassvētku turnīru. Ziemas kauss, aizritējis jau desmito (!) reizi pēc kārtas. Jauns turnīrs — tas vienmēr ir pa jaunam, spēles nekad nemēdz būt vienādas, un tikai viens pa šiem desmit gadiem paliek nemainīgs: brīnumainas emocijas, kaisle, azarts un nepiekāpīga cīņa laukumā.

Un atkal jaunie zēniņi ar neticamu enerģiju parādīja līdzjutējiem (bet viņi «Pārventas hallē» juta līdzi vareni, malači!) savu meistarību, no visa spēka centās īstenot laukumā trenera iedomas, guva vārtus, priecājās par uzvarām un sarūgtinājās par zaudējumiem. Nu un ne tikai zēniņi! Par īstu turnīra varoni kļuva meitene-vārtsargs no Igaunijas komandas «Legion», kura ne tikai tika atzīta par turnīra labāko vārtsargu, bet arī ļoti palīdzēja savai komandai kļūt par uzvarētāju. Gudriniece, apsveicam!

Tas viss notika starp U-10 komandām, kur laukuma saimniekus pārstāvēja Aleksandra Žižmanova lepnā vienība. Pretinieku bija daudz, no dažādām valstīm (Lietuvas, Krievijas, Igaunijas), un mūsu puiši bija tuvu kopējai uzvarai. Ja ne viena skaistule — vārtsargs…

Grupu turnīrā dzelten-zilie trīs reizes uzvarēja (8:1 ar «Grobiņu»; 3:1 ar «Nīcu»; 3:0 ar Krievijas komandu «Svetlij»). Izšķirošajā stadijā mūsējie uzvarēja «Sauliai» (1:0) un piekāpās «Legion» (0:1), un kā reiz šī uzvara ļāva Igaunijas komandai kļūt par uzvarētāju, bet «Cerība» (U-10) finišēja otrā. Eh, bija brīnišķīgi momenti, lai iesistu, (pirmajai vietai laukuma saimniekiem pietika arī ar neizšķirtu), bet par nepārvaramu šķērsli vārtos kļuva viena talantīga meitene. Malacis, paslavēsim galveno sacensību varoni vēlreiz!

Cerības (U-10) trenera Aleksandra ŽIŽMANOVA komentārs:

Brīnišķīgs un interesants turnīrs, kāds tas arī ir katru gadu. Paldies organizatoriem un mūsu pilsētai, bez kuru atbalsta nav iespējams aizvadīt tādas vajadzīgas un vērtīgas sacensības. Lieliski, ka nebija vieglu un garāmejošu spēļu, (lielā uzvara pār «Grobiņu» — tas drīzāk ir kuriozs, mēs iesitām visu, ko var un nevar), visur bija nepiekāpīga sacensība.

Protams, mājās mēs gribējām būt pirmie, bet nesanāca. Izšķirošajā mačā ar «Legion» pietrūka pavisam nedaudz: ielaidām apbēdinošus vārtus, bet pēc tam nespējām uzlauzt stipro pretinieka aizsardzību. Un arī vārtsargs viņiem spīdēja! Laikam, arī es kaut kur kļūdījos, nespēju nomierināt puišus spēles izšķirošajos momentos — viņi pārāk steidzās, cenšoties izlīdzināt rezultātu. Nu ko, tā ir mācība mums visiem.

Kopumā jau, uzstājās puiši ļoti labi, varu viņiem tikai pateikties. Komandā bija uzreiz 16 spēlētāju, un visiem bija iespēja uzspēlēt, parādīt sevi. Par labāko spēlētāju komandā tika atzīts Artemijs Lučins, ar ko es viņu arī apsveicu. Redzams, ka puiši progresē, cenšas daudz domāt uz laukuma, spēles saturs atzīstamā līmenī, kas mani īpaši iepriecina.

Visu gadu bērni sevi ļoti labi parādīja, daudz strādāja, par ko viņiem liels paldies. Apsveicu visus ar Jaungada svētkiem un novēlu nākamajā gadā kļūt vēl labākiem un stiprākiem. Izmantojot momentu, apsveicu ar svētkiem arī vecākus, un kolēģus, un līdzjutējus, un visus dzelten-zilo futbola mīlētājus. Novēlu visiem mums, lai futbols Ventspilī 2017. gadā visos līmeņos kļūtu vēl stiprāks un kvalitatīvāks, un lai mūsu komandas daudz uzvar.

Sadarbībā ar SIA «LDZ CARGO».