Olimpiādes vicečempioni — skan solīdi!

Olimpiāde — tas vienmēr ir īpašs moments. Cēsīs un Valmierā noritēja jaunatnes Olimpiskās spēles, kurās Ventspili pārstāvēja 110 sportistu uzreiz 13 sporta veidos. Ventspils — sportiska pilsēta! Lieliski, ka par pilsētas un FKV «Akadēmijas» godu ļoti pienācīgi cīnījās dzeltenzilo 2001 un 2002. gadā dzimušie futbolisti. Iznākumā — sudrabs un lepnais Olimpiādes vicečempionu tituls. Malači!

Igora Kičigina komanda vēl priekšsacīkšu atlasē uz Olimpiādi paveica lielu lietu, atstājot aiz turnīra borta tradicionāli spēcīgo komandu no Liepājas. Jau pašās spēlēs, kur cīņā par medaļām devās astoņas komandas, dzeltenzilie ceļu sāka ar pārliecinošu uzvaru pār Vidzemes komandu — 6:2. Neskatoties uz lielo rezultātu, mačs sanāca pietiekoši nepiekāpīgs, nenāca vienkārši, tomēr beigu beigās mūsu futbolisti pierādīja savu spēku.

Šis panākums ļāva uzreiz iziet pusfinālā, kur cīņa bija vēl nesaudzīgāka. «Ventspilij» pretim stājās «Riga», kura arī atklāja rezultātu pēc stūra sitiena. Tomēr dzeltenzilie parādīja raksturu un vēl līdz pārtraukumam izgāja vadībā: Kristers Silvestrovs un Niks Dusalijevs iesita pa vārtiem, uzstādot, kā noskaidrojās, gala rezultātu — 2:1. Svarīga uzvara un iekļūšana finālā!

Tas, ka izšķirošais mačs pret «Daugavpili» būs ļoti smags, bija acīmredzams jau pirms starta svilpes. Ceļs uz finālu atņēma dzeltenzilajiem daudz spēka un emociju, un kā reiz svaiguma mūsu spēlētājiem pietrūka. Jau debijā pretinieks izcēlās divreiz un izdarīja jūtamu pieteikumu uz uzvaru. «Ventspils», jāsaka, padoties netaisījās: saņēma gara spēku kulakā, lauza cīņas ritējumu — un lūk jau Silvestrovs samazināja starpību līdz minimumam. Pēc tā dzeltenzilie izveidoja vēl vairākus teicamus momentus, daudz uzbruka, tomēr, diemžēl, bumba vārtos negāja… Un kā gandrīz vienmēr notiek tādās situācijās, tikšanās beigās pretinieks izmantoja tukšās zonas un realizēja pretuzbrukumu — 1:3, un viss kļuva skaidrs.

Neskatoties uz apbēdinošo neveiksmi finālā, vienalga dzeltenzilo startu var droši nosaukt par veiksmīgu. Olimpiādes sudrabu ne tuvu ne vienmēr izdodas iegūt! Piemēram, divus gadus atpakaļ mēs Olimpiādē vispār palikām bez medaļām. Apsveicam komandu ar pienācīgo startu un gaidām zeltu jau nākamajā Olimpiādē!

Trenera Igora KIČIGINA komentārs:

Mēs brīnišķīgi sapratām, ka Olimpiāde — ļoti svarīgs turnīrs visādā nozīmē. Tas ir svarīgi mūsu pilsētai, tas ir svarīgi sportistiem un treneriem. Tādēļ gatavojāmies ļoti nopietni un ļoti centāmies startēt maksimāli labi. Tagad, kad saproti, kad līdz zeltam atlika tikai viens solis, ir, protams, rūgtums par zaudējumu finālā, tomēr kopumā, novērtējot mūsu sniegumu, teikšu, ka tas padevās ļoti labs. Liels paldies puišiem par spēli, viņi visi pelnījuši siltus vārdus. Mēs veicām nopietnu soli uz prirkšu, kaut gan saprotam, ka tas nav galējs. Varam spēlēt spēcīgāk un labāk.

Lieliski sevi parādīja komandas līderi — Koļesņiks, Silvestrovs, Villers, kuri nekad nenolaida rokas un veda aiz sevis partnerus. Tas bija īpaši svarīgi jaunākajiem puišiem — mums gandrīz pus komanda sastāvēja no 2002. gadā dzimušajiem, kuriem, protams, nācās smagi. Tomēr arī viņi malači — atdeva laukumā visu, kas bija viņu spēkos.

Iepriecināja, ka, bez augsta rezultāta, mēs parādījām saturīgu un kvalitatīvu futbolu. Atsevišķi posmi vispār bija ļoti nopietni! Diemžēl, finālā mums pietrūka spēka — pārāk jau daudz mēs to atstājām pirms izšķirošā mača. Un tomēr, vienalga nospēlējām pienācīgi, pie rezultāta 1:2 mums pietrūka pavisam nedaudz, lai nospiestu daudz svaigāko pretinieku. Tagad atceries visus tos nerealizētos momentus un saproti, ka viss bija tuvu… Bet tas ir futbols. Vēlreiz atkārtoju, ka esmu pateicīgs futbolistiem par spēli, pārmest viņiem nav par ko — apsveicu ar Olimpiādes sudrabu! Mēs ļoti gribējām iepriecināt visus, kas mūs atbalstīja un, ceru, pratām to izdarīt.

Foto — ventasbalss.lv
Sadarbībā ar SIA «LDZ CARGO».