Notikums Minskā. Aizraujošs, interesants!

Baltkrievijā futbolu mīl, tas šajā valstī ieņem redzamu vietu. Nesen, kā zināms, FK «Ventspils» viesojās Brestā, un tas bija ļoti interesants, vērtīgs un svarīgs laiks. Bet tikko jau trīs FKV «Akadēmijas» komandas atgriezās no Baltkrievijas galvaspilsētas: Minskā risinājās pārstāvniecisks starptautisks festivāls. Teicams turnīrs sanāca! Nav joki, trīs vecuma grupās kopumā dalību ņēma uzreiz 55 komandas no septiņām valstīm!

Iespaidīgi rādītāji. Par līmeni, organizāciju un pārstāvniecību tie pasaka daudz. Dažādas skolas, dažādi stili, dažādi skati uz futbolu. Aleksandra Žižmanova «Cerība» (U-10) grupu stadijā piekāpās ļoti stiprām komandām no Kurskas un Minskas. FK «Minsk», jāsaka, pēc tam uzvarēja turnīrā, parādot ļoti solīdas kvalitātes spēli. Toties tādas stipras komandas, kā «Volga» no Ņižņijnovgorodas, «Torpedo» (Žodina) un «Arsenal-2» no Harkovas mūsu puiši pārspēja skaisti un pārliecinoši. 1:0, 4:0 un 3:0 attiecīgi.

Iznākumā grupā uzreiz 3 komandas savāca 9 punktus, nācās skaitīt savstarpējo vārtu starpību. Diemžēl, matemātika nebija mūsu pusē, un pilnībā pelnītās vietas cīņā par medaļām nācās cīnīties tur, kur pjedestāla nav. Kaujā ar «Avangard» (Kurska) pamatlaiks atnesa 1:1, bet pendeļu sērijā uzvarēja Krievijas futbolisti. Piekāpās mūsu puiši arī Minskas «Smena» (0:1). Arī tur viss bija ļoti nepiekāpīgi, bet paveicās laukuma saimniekiem…

Nekas, viss atnāks. Galvenais, nezaudēt garu, izlabot kļūdas un rūdīt raksturu. Malači, sitās lieliski. Tādiem uzvaras noteikti atnāks! Tikai ir svarīgs noteikums: pacietība un darbs!

Cerības (U-10) trenera Aleksandra ŽIŽMANOVA komentārs:

Kā arī gadu atpakaļ, iespaidi no turnīra paši labākie un pozitīvākie. Viss pašā augstākajā līmenī, bet par tādu sacenšanos ar visdažādākajām komandām var tikai sapņot. Milzīga skola un mācība. Mači mums sanāca dažādi, kaut kur daudz kas izdevās, kaut kur nesanāca, kaut kur elementāri pietrūka veiksmes. Paldies zēniem — visi malači, sitās līdz galam. Teikšu, ka ar optimismu skatos nākotnē un esmu pārliecināts, ka puiši obligāti progresēs.

Vispār atzīmēšu, ka, neskatoties uz tik nopietnas konkurences līmeni, visas FKV «Akadēmijas» komandas (mana un divas Alekseja Medvedeva) parādīja sevi pienācīgi, ar seju dubļos neiekrita. Un lieta nav ieņemtajās vietās, bet futbola kvalitātē — labus momentus mēs parādījām daudz.

Lūk, šie neapturamie Messi un Ronaldu sekotāji Minskā centās kaut mazliet mazliet, bet pietuvināties saviem saviem elkiem: Kristofers Baltiņš, Roberts Pšeņicins, Markus Lengvenis, Artjoms Butriks, Rainers Veidemanis, Alekss Žvinklis, Valters Liepainieks (atzīts par labāko komandas spēlētāju turnīrā — apsveicam!), Leo Villers, Vladislavs Bajaruns, Deniss Kiričenko, Artjoms Jurčenko un Vjačeslavs Hrustaļovs.

Trenerim Aleksejam Medvedevam Minskā bija uzreiz divas komandas — «Cerība» (U-8) un «Cerība» (U-9). Bet puiši visi nenomierināmi, enerģiski, strauji! Nedaudz vecākie futbolisti aizvadīja 6 spēles, panāca 2 uzvaras 4 reizes zaudēja. Pie tam «Dinamo» (Minska) un «Vimpel» (Odincova) iznākumā turnīrā ieņēma… pirmo un otro vietu! Te par konkurences pakāpi jūs varat izdarīt secinājumus. Toties divas uzvaras tika panāktas spēlēs pret citu Minskas komandu — kopējais rezultāts 12:0!

Puiši, kas gadu jaunāki, 6 spēlēs panāca 3 uzvaras un 3 reizes piekāpās. Nepiekāpīgā cīņā stiprāki par dzelten-zilajiem izrādījās «Parus» (Belgorod, 0:1), «Dinamo» (Minska, 2:5) un FK «Lida» (1:2). Toties ar vienādu rezultātu 3:0 tika uzveikti «Granitas» (Viļņa) un «Olaine». Noslēdzošajā spēlē pretiniekos bija «Pahtakor» — slavens vārds, brīnišķīgi pazīstams «Ventspilij» vēl no neaizmirstamā Sadraudzības kausa fināla pirms desmit gadiem. Tad mēs zaudējām trofeju pēc pendelēm, 8:9… Šajā reizē pēc pendelēm guvām revanšu! 2:2 pamatlaikā, 2:0 sērijā. Malači.

Cerības (U-8 un U-9) trenera Alekseja MEDVEDEVA komentārs:

Vērtība — ar vienu šo vārdu var raksturot tādu festivālu. Milzīga vērtība. Pretinieku līmenis ļoti spēcīgs, tādu pie mums Latvijā, diemžēl, nesatikt. Dalībnieku ģeogrāfija apbrīnojama, spēles kvalitāte augsta, katrā mačā nepiekāpīga sāncesība. Gan maniem futbolistiem, gan man, trenerim, tādi mači dod daudz vielas pārdomām, virza un piespiež domāt par daudz ko citām acīm. Saprotams, kur augt, kur pielikt, ko izlabot.

Varējām uzstāties arī labāk, protams, varējām, bet dotajā gadījumā rezultāts tomēr bija otrajā plānā. Mēs visi kopā iesūcām sevī ļoti daudz pa īstam futbolisko un mācījāmies. Uzspēlēsi ar puišiem no «Dinamo» un BATE un uzreiz redzi, kā tev pietrūkst, pēc kā jātiecas. Tā kā pati iespēja piedalīties šādā forumā nav novērtējama. Pieredzi mēs visi ieguvām tādu, ka tagad ilgam laikam pietiks!

Lūk, šie puiši sitās par U-8 un lepni pierādīja, ka treneris viņiem jau daudz ko iemācījis: Edgars Mitenbergs, Miks Zaķis, Roberts Ansbergs (atzīts par komandas labāko spēlētāju turnīrā — apsveicam!), Iļja Kičigins, Artjoms Berestovs, Ņikita Solomonovs, Aleksandrs Terentjevs, Arsenijs Avakjans, Edgars Sprūdžs, Artjoms, Voznijs, Timofejs Rufato un Matvejs Markovs.

Bet lūk, šie puiši sitās par U-9 un ne mazāk lepni pierādīja, ka treneris viņiem iemācījis daudz ko, bet drīzumā iemācīs vēl vairāk: Artjoms Nečiporenko (atzīts par komandas labāko spēlētāju turnīrā — apsveicam!), Amins Mukajevs, Leo Andersons, Andris Ruņģis, Ernests Meksts, Ralfs Čurkins, Daniels Burkovskis, Dominiks Veinsbergs, Marius Ruditis un Martins Žvinklis.
 
Malači, puiši. Dzelten-zilo krāsas lielā forumā pienācīgi pārstāvēja. Tomēr vienmēr var labāk. Uz to arī tiecaties!

Sadarbībā ar SIA «LDZ CARGO».