Mūsu izlašu dalībnieki aktīvi, bet Silvestrovs vēl arī…

Minskā risinājās starptautiska sacensība UEFA aizgādībā «Attīstības turnīrs», kurā dalību ņēma Latvijas (U-16, futbolisti, kuri dzimuši 2001. gadā un jaunāki) izlase. Igora Stepanova komanda nospēlēja atzīstami, bez zaudējumiem trīs spēlēs un iznākumā ieņēma otro vietu. Uzreiz četri FKV «Akadēmijas» audzēkņi izgāja laukumā mūsu izlases sastāvā.

Tie ir aizsargi Viktors Grigorjevs un Eduards Zecmanis, pussargs Krists Villers un uzbrucējs Kristers Silvestrovs. Latvijas izlase tikās ar vienaudžiem no Baltkrievijas (2:0), Moldovas (2:2, ar 11 m sitieniem 4:3) un Gruzijas (1:1, ar 11 m sitieniem 6:7), un visās šajās spēlēs Grigorjevs izgāja pamatsastāvā. Silvestrovs ar pirmajām minūtēm spēlēja pret Moldovu un Gruziju. Zecmanis un Villers startā sāka spēli pret Moldovu, citās spēlēs izejot uz maiņu.

Skaidrs, ka visi dzelten-zilie visos mačos laukumā sitās no visa spēka. Bet Kristers Silvestrovs vēl arī atzīmējās ar īpašām darbībām. Pret Moldovu uzbrucēja aktīvā vārtu piespēle. Bet spēlē ar turnīra saimniekiem, kurā Kristers izgāja uz maiņu, viņš guva vārtus! Malacis!

Vārti, starp citu, sanāca īpaši. Pats Kristers teica mums, ka atcerēsies tos uz ilgu laiku. Un kā neatcerēties?! Gāja jau mača pēdējās sekundes, uzbrucējs bija ar bumbu tālu no pretinieku vārtiem un domāja vienkārši pavilkt laiku. Bet balsis no mūsu rezervistu soliņa pateica priekšā: «Uzbrūc, uzbrūc!» Silvestrovs to sadzirdēja, ieraudzīja, ka vārtsargs izgājis tālu uz priekšu no vārtiem un ar teicamu sitienu no tālas distances pārcēla bumbu tam pāri! «Nekad agrāk tā nebiju iesitis!» — uzsmaidīja pēc tam apmierinātais Kristers.

Nu ko, malacis. Kā arī visi pārējie dzelten-zili izlases pārstāvji. Apsveicam puišus ar labu uzstāšanos. Tagad nesamazināt apgriezienus! Nopietni attiekties pret lietu, strādāt, ātri aizmirst par bijušām veiksmēm un virzīties uz priekšu. Un tad viss izdosies!

Foto — lff.lv