«JAUTRIE ZĒNI» — TĀS IR MĀCĪBSTUNDAS UN SVĒTKI

Aleksandra Žižmanova komandas «Cerība» (U-8 un U-9) tikko tikko atgriezušās no Sankt-Pēterburgas. Dzelten-zilie ņēma dalību tradicionālajā lielajā starptautiskā turnīrā «Jautrie zēni» — iespaidīgajā bērnu forumā — skatē. Un atkal bija ļoti interesanti un pamācoši šajos bērnu futbola svētkos.

Patīkami, ka komandas no Ventspils ciemojās Krievijas Ziemeļu galvaspilsētā jau otro gadu pēc kārtas. Pie tam gan pagājušajā gadā, gan šajā «Cerība» izrādījās vienīgā Latvijas futbola pārstāve. Bet starp pretiniekiem — baltkrievu komandas, daudzskaitlīgās Krievijas komandas (piemēram, daudz visdažādāko «Zenītu»). Kopumā — 44 komandas-dalībnieces; iespaidīgi, vai nav tiesa?!

Patīkami, ka dzelten-zilie kopumā pierādīja sevi ļoti atzīstami. «Cerība» (U-9) galaiznākumā finišēja desmitajā pozīcijā, ko milzīgajā konkurencē starp 24 komandām grūti nenosaukt par panākumu. Dzelten-zilie apbēdinoši zaudēja (divi puslaiki pa 12 minūtēm) nākamajam apakšgrupas uzvarētājam (0:2), kaut tikšanās laikā vēl pie neizšķirta rezultāta divas reizes izgāja viens pret vienu. Tomēr nerealizēja. Klasisks mačs izdevās ar vienu no «Zenit» komandām, kad mača liktenis izšķīrās tikai tā pēdējās sekundēs. «Cerība» (U-9) bija zaudētājos 0:1, bet lieliski izpildīja soda sitienu un izrāva svarīgu neizšķirtu.

Zēni no «Cerības» (U-8) arī pavisam bez cīņas nepadevās. Pavisam ne! Kā reiz otrādi: zēni, reizēm zaudējot pretiniekam meistarībā, ņēma punktus pateicoties raksturam un gara spēkam. Apakšgrupā mūsu komanda ierindojās trešajā vietā, kopumā panākot četras uzvaras astoņos mačos.

Aleksandrs Žižmanovs apkopojot savu komandu uzstāšanos, neslēpa, ka ieguvumu daudz, ka līdzīgi izbraukumi ļoti palīdz mācīties gan zēniem, gan treneriem, darot stiprākus gan vienus, gan otrus. «Tās bija dažas dienas pilnībā piepildītas ar prieku un saspringumu — teica Aleksandrs Žižmanovs. — Grūti pārvērtēt, cik vērtīgi līdzīgi forumi, kuros labā nozīmē salasās jauno futbolistu pulki un katrs cenšas sevi parādīt pēc pilnas programmas. Pat vienkārši atrasties tādā brīnišķīgā futbola atmosfērā ir ļoti vērtīgi un lieliski».

«Pirmām kārtām gribētos pateikties turnīra organizētājiem, — arī atzīmēja Aleksandrs Žižmanovs, — Viss bija organizēts vienreizēji. Bez tieši futbola, zēniem bija teicama ekskursiju programma. Tā kā mēs tiešām saņēmām interesantu un pamācošu pieredzi. Kas attiecas uz mūsu uzstāšanos, tad to vēl vajag pilnā mērā izanalizēt. Mači bija viens pēc otra, reiz manām komandām tie bija vienlaikus no 10:00 līdz 18:00, šīs stundas man aizlidoja kā viens mirklis! Spēles sanāca dažādas, kaut kur mēs izskatījāmies lieliski, kaut kur kļūdījāmies. Zēni izdarīja visu, ko varēja, varu viņiem tikai pateikties. Svarīgi, ka konkurence aug, zēni pieliek. Pretinieki bija ļoti stipri, un uz viņu fona uzreiz redzami mūsu plusi, un arī mīnusi. Skaidrs, ka darba ļoti daudz, un kā reiz piedalīšanās tādos turnīros palīdz saprast, ko un kā jādara».

Nu bet Vadims Jančuks, visiem dzelten-zilajiem brīnišķīgi zināmais, pasniedza medaļas. Un vēlēja mūsējiem veiksmi un panākumus nākotnē. Ar prieku arī mēs no Ventspils nododam Vadimam lielu sveicienu!

Par turnīra labākajiem spēlētājiem savās komandās tika atzīti Rainers Pētersons un Vladislavs Bajaruns. Pirmais «Cerībā» (U-9); otrais «Cerībā» (U-8). Apsveicam, zēni!

Kopumā izbrīnīja pretiniekus, apguva turnīru «Jautrie zēni» un iepazinās ar Sankt-Pēterburgu 24 dzelten-zilie.

«Cerībai» (U-8) tie ir Vladislavs Bajaruns, Kristofers Baltiņš, Leo Villers, Klāvs Podnieks, Vjačeslavs Hrustaļevs, Deniss Kiričenko, Gvido Bakalauskas, Rainers Veidemanis, Roberts Pšeņicins, Markus Leugvenis, Valters Liepainieks un Miks Zaķis.

Bet «Cerībai» (U-9) tie ir Alekss Petrovs, Artjemijs Lučins, Daniils Decuks, Rainers Pētersons, Markus Feldmanis, Aleksandrs Terentjevs, Danila Avdejevs, Rems Rags, Rauls Pauls Kapura, Artjoms Sopovs, Fricis Cielavs un Edgars Ernšteins.