J. Bespalova Kauss — vienā elpas vilcienā. Bet bronza palika mājās!

Un atkal futbola svētki. Un atkal emocijas. Un atkal uzvarētāju prieks. Un atkal sarūgtinājums tiem, kuri piekāpās. Un atkal vārti, un atkal satraukto līdzjutēju aplausi. Atkal spoži brīži, kuri paliks atmiņā uz ilgu laiku. Tāds — Jurija Bespalova Kauss, brīnišķīgs futbola festivāls, kurš aizritēja Ventspilī ceturto gadu pēc kārtas. Trīs dienas enerģiskas sāncensības, trīs dienas nepiekāpīgas cīņas, trīs dienas futbola kaislību. Bija viss!

Nu bet uzvarētājs, kā vienmēr, ir tikai viens. Šajā reizē galvenā balva devās uz Rīgu — mūsu apsveikumi JFC «Skonto». Otrā vieta un sudrabs tika Igaunijas komandai «Kalev». Nu bet trešā vieta un bronza palika mājās — FKV «Akadēmija», apsveicam Sauļus Cekanaviča komandu ar neapšaubāmu panākumu.

Mačā par bronzu (ar RFS) Sauļus Cekanaviča cīnītāji sitās vareni, staroja ar kaujiniecisku noskaņojumu un iesita divus labus bezatbildes vārtus. Kirils Markovs un Rodions Bondarenko — lūk, kuru trāpīgie šāvieni atnesa dzeltenzilajiem skaisto uzvaru!

Komandas kvalitatīvā spēle nepalika bez individuālajām balvām. FKV Akadēmijas kapteinis Maksims Semeško tika atzīts par turnīra labāko aizsargu. Mūsu komandā par labāko spēlētāju tika atzīts centra pussargs Andris Šteins.

Lūk, šie spoži talantīgie puiši spēlēja droši un atstāja Ventspilī bronzas medaļas: Maksims Semeško, Andris Šteins, Haralds Silagailis, Rodions Bondarenko, Kirils Markovs, Artūrs Āboliņš, Aleksejs Nikiferovičs, Matīss Kulvelis, Lukass Gandzs, Ņikita Fedoruks, Ņikita Volevačs, Arturs Cekanavičs, Ņikita Poderenko, Andrejs Jurevičs, Kristaps Kančs, Klāvs Viļumovs, Alekss Petrovs, Ņikita Krjukovs un Daniels Mironovs.

Nu bet zelta medaļas šajā gadā tika JFC «Skonto» futbolistiem Alekseja Šarando vadībā. Uzvarot grūto pusfinālu, skontieši panākuma vilnī uzlidoja finālā iedvesmoti un pārliecināti par sevi, un tādēļ stiprais «Kalev», kurš, starp citu, skontiešus grupā apspēlēja, šajā reizē iespējas panākumam nepiedzīvoja. Vēl pirmajā puslaikā Alekseja Šarando padotie iesita divreiz, bet pēc pārtraukuma vispār palielināja savu pārsvaru līdz 4:0. Viss kļuva skaidrs… «Kalev», malači, nepadevās, divus vārtus atspēlēja, bet neticamā izglābšanās tomēr nenotika… Apsveicam JFC «Skonto» ar uzvaru!

Skontiešu sastāvā, saprotama lieta, izrādījās visvairāk laureātu. Par turnīra labāko spēlētāju tika atzīts Armans Muradjans, viņš arī kļuva par labāko snaiperi. Par labāko vārtsargu tika atzīts Raivo Stūriņš. Par labāko pussargu — Daniels Suško. Apsveicam!

Vairāk izziņas, rezultāti, foto, video var skatīties šeit: www.bespalovscup.lv https://www.facebook.com/bespalovscup/

FKV Akadēmijas trenera Sauļus CEKANAVIČA komentārs:

Bez šaubām, emocijas un iespaidi palikuši tikai tie pozitīvie. J. Bespalova Kauss atnes tos katru gadu, tādēļ, ka tas interesants, tādēļ, ka notiek mājās, tādēļ, ka saglabā tradīcijas, tādēļ, ka dāvā daudz vērtīga un svarīga. Grbētos izteikt pateicību turnīra organizētājiem, var stādīties priekšā, cik daudz nopietnu pūļu prasa tādu sacensību aizvadīšana. Esmu pārliecināts, ka visi dalībnieki varētu pievienoties maniem pateicības vārdiem. Paldies!

Protams, pateikties vajag arī līdzjutējiem, kuri vienmēr svarīgi un kuri visas šīs dienas bija ļoti emocionāli. Mūsu komanda tiešām juta, ka to atbalsta, ka tā spēlē dzimtajās sienās, un tas deva papildus enerģiju. Un, visbeidzot, pateicības vārdi visiem turnīra dalībniekiem: bija ļoti interesanti satikties un spēlēt pret Lietuvas un Igaunijas komandām, kā arī, saprotams, pret mūsu, «māju», principiālajiem pretiniekiem. Dažādi stili, dažādi futbolisti, dažāds treneru skatījums — tas viss bagātina un dod lielu un vērtīgu pieredzi.

Kas attiecas uz mūsu startu, tad kopumā to var novērtēt kā labvēlīgu. Pirmkārt, izdevās panākt pienācīgu rezultātu. Pagājušajā gadā, atgādināšu, bijām sestie, tagad — trešajā vietā. Protams, vienmēr gribas vairāk, un mums pa īstam neizdevās tikai viena spēle, bet, diemžēl, tas bija pusfināls. Tad ar «Kalev» mēs kaut kā ar pirmajām minūtēm spēlē, tā sakot, netrāpījām… Ticamāk, tieši tad visvairāk īpaši pietrūka spēlētāju, kurus mēs dažādu iemeslu dēļ turnīrā nevarējām izmantot. Četri zaudētie — priekš mums tas tomēr padaudz. Otrkārt, puiši parādīja labas kaujinieciskas kvalitātes un rādīja pavisam ne sliktu futbolu, piemēram, mačā par trešo vietu, kad mēs uzspiedām savu spēli RFS un panācām labu uzvaru. Treškārt, daudzi puiši iepazinās ar tādu sāncensību, pēc būtības, pirmo reizi, un tas noteikti padarīs viņus stiprākus.

Turnīru novērtēja arī uzvarētāju treneris.

JFC Skonto trenera Alekseja ŠARANDO komentārs:

Apmierināts, protams, vienmēr lieliski uzvarēt. Bet tas arī bija mūsu galvenais uzdevums. Uzzinot dalībnieku sastāvu, visai, starp citu, spēcīgu, uzskatīju, ka mums jācīnās par galveno balvu. Bet atbraucam uz pirmo spēli, izlecam, tā sacīt, no autobusa tieši uz laukuma un… zaudējam «Kalev» 0:1. Pie tam es biju ar visu apmierināts, izņemot rezultātu — spēlējām mēs labi. Puiši sakreņķējās, bet malači, savācās, un turpinājumā izspieda no sevis visu: jāsaka, ar katru spēli mēs izskatījāmies arvien labāk. Pusfinālā ar RFS mums paveicās ar iesistajiem vārtiem, bet veiksmi arī vajag nopelnīt. Finālā mūs jau atkal gaidīja «Kalev» — dzēlīgs, spēles ziņā nepatīkams, gudrs, bet mēs bijām tam gatavi. Pilnībā bijām pelnījuši uzvaru un uzvarējām turnīru. Uzmest treneri gaisā puišiem, būtu, protams, grūti, bet arī bez tā priecīgu emociju netrūka. (Smaida). Apsveicu futbolistus, tagad jāgatavojas jauniem turnīriem. Gribu pateikties turnīra organizētājiem: tas aizlidoja vienā elpas vilcienā, viss bija solīdā līmenī.

Mēs apsveicam visus turnīra dalībniekus, apsveicam uzvarētāju un godalgotos un pateicamies visām komandām par skaisto, kvalitatīvo futbolu un nepiekāpīgo cīņu — katrs atstāja uz laukuma visus spēkus. Panākumus un veiksmi jums nākotnē!

Mēs pateicamies skatītājiem, līdzjutējiem, kuri piedeva turnīram īpašu atmosfēru, no visa spēka atbalstot savas komandas un bija ne mazāk enerģiski, kā treneri un futbolisti. Paldies!

Jurija Bespalova Kauss — 2019 noslēdzies. Uz tikšanos nākamajā gadā!

Sadarbībā ar SIA «LDZ CARGO».