J. Bespalova Kauss. Svētki, kuri dāvā prieku!

Starptautiskais turnīrs «Jurija Bespalova Kauss», kurš otro reizi risinājās Ventspilī, noslēdzies. Jūs jau mazliet pārdzīvojat un skumstat?! Un pareizi darāt! Tādēļ, ka arī šajā reizē brīnišķīgais jauniešu komandu (U-15) forums aizlidoja vienā elpas vilcienā, iekļaujot sevī daudzumu teicamu maču un uguņojošu emociju, nevienu neatstāja vienaldzīgu un atnesa prieku visiem, kurš ņēma dalību šajos futbola svētkos. Nu bet vairāk par visiem priecājās jaunie RFS futbolisti: rīdzinieki pendeļu sērijā uzvarēja dramatiskajā finālā Daugavpili un izcīnīja galveno balvu. Apsveicam!

Un tā, desmit komandas no dažādām valstīm atkal tikās Ventspilī. Atkal parādīja savu spēku, meistarību un prasmi. Atkal iepriecināja līdzjutējus un cits citu ar labu futbolu. Atkal priecēja ar vārtiem, kombinācijām un uzvarām. Nu un sarūgtinājās, protams. Futbolā jau nevar uzvarēt vienmēr, nevar uzvarēt visi. Ar to tas arī ir skaists, tādēļ, ka bez zaudējumiem nav uzvaru.

Interesantā un talantīgā Sergeja Pogodina komanda, protams, sarūgtināta — zaudēt finālu ar pendelēm vienmēr šausmīgi apbēdinoši. Tik tuvs zelta medaļu spīdums un siltums, un… Ko darīt — futbols! Lūk arī mūsu puišiem no FKV «Akadēmijas» ir liels iemesls pārdzīvojumam — bēdīgi viss noslēdzās, atstatums no spēles par bronzu un par piekto vietu izrādījās vien vienu vārtu vērts. Vieni dramatiski vārti!

Turnīra ceļš veidojās tā, ka dzeltenzilajiem pēdējā grupu turnīra spēlē bija vajadzīga tikai uzvara pār RFS, stingro un spēcīgo. Un laukuma saimnieki, visu turnīru, jāsaka, cīnījušies ļoti pienācīgi un līdz pēdējai sekundei, bija vadībā ar 1:0 un 2:1, bet… Rīdzinieki tomēr izrāva dārgi vērtīgo neizšķirtu un devās uz finālu sisties par zeltu, bet mūsu malači, diemžēl, tikai par piekto vietu. Vieni vārti — cik daudz tie nozīmē futbolā! Mācība, svarīga mācība, puiši.

Lūk tāda brīnumaina emociju gamma katru dienu! Pirmajā dienā, atklāšanas dienā. Otrajā, kad jau tika risināti svarīgi stratēģiski uzdevumi. Un visbeidzot, trešajā, noslēdzošajā — pašā karstākajā un aizraujošākajā sacensību dienā!

Neapšaubāmi, par turnīra epogeju kļuva fināls Centrālajā stadionā. Tāpat kā pagājušajā gadā, kad par spēcīgākajiem kļuva mūsu puiši, mūsu FKV «Akadēmija», viss izšķīrās pendeļu sērijā. Gan RFS, gan Daugavpils brīnišķīgi viens otru pazīst, nav pārsteidzoši, ka izšķirošajā cīņā valdīja sasprindzinājums un nepiekāpība. Un nulles uz tablo. Pendeles! Sērijā par varoni kļuva rīdzinieku komandas vārtsargs Sergejs Vilkovs, spīdošā stilā atvairot divas pendeles. Malacis, kiper! 3:2, uzvara, prieks un partneru lepnums par uzticamo Sejožu-sargu, kurš, protams, bija laimīgs par komandas uzvaru, bet ne par turnīra labākā vārtsarga balvu. Individuālā balva — tas ir brīnišķīgi; bet komandas uzvara, tas ir neatkārtojami! Apsveicam, RFS!

Un pēc tam bija krāsaina apbalvošana, ovācijas, smaidi, medaļas un kausi. Apsveicam visus, kuri saņēma balvas. Apsveicam visus, kuri tās nesaņēma — tātad laiks jūsu balvām atnāks jums vēlāk. Neesiet sarūgtināti, galvenais taču — futbols!

Un tā, lūk kā iznākumā sarindojās komandas: 1. RFS (Rīga), 2. Daugavpils, 3. Maardu (Igaunija), 4. Pskov — 747 (Krievija), 5. FKV AKADĒMIJA (Ventspils), 6. FŠM (Minska), 7. FDS Academy (Anglija), 8. Panevežis (Lietuva), 9. Tabasalu (Igaunija), 10. Atetitis (Lietuva).

Individuālās balvas: Labākais vārtsargs — Sergejs Vilkovs (RFS). Labākais aizsargs — Maksims Saleiko (FKV AKADĒMIJA). Labākais pussargs — Ivans Timofejevs (Maardu). Labākais uzbrucējs — Raivis Stumbiņš (Daugavpils). Labākais bombardieris — Džeks Vestlijs (FDS Academy, 6 vārti). Turnīra MVP — Uvis Dreija (FKV AKADĒMIJA).

Malači, talanti! Apsveicam un novēlam neapstāties: pastāvīgs progress — lūk labākā balva jebkuram futbolistam!

Spēļu rezultāti:

28. jūlijs: RFS (Rīga) — Maardu (Igaunija) — 4:1, FKV AKADĒMIJA (Ventspils) — FDS Academy (Anglija) — 3:0 (vārti — D. Rīns, D.Degterjovs, U.Dreija.), Panevežis (Lietuva) — Pskov-747 (Krievija) — 1:3, Tabasalu (Igaunija) — Daugavpils (Latvija) — 0:4, FDS Academy — Maardu — 1:1, Ateitis (Lietuva) — RFS — 0:3, Pskov-747 — Tabasalu — 2:0, FŠM (Baltkrievija) — Panevežis — 3:1.

29. jūlijs: Ateitis — FDS Academy — 0:5, FKV AKADĒMIJA — Maardu — 1:3 (vārti — U.Dreija.), FŠM — Tabasalu — 0:0, Daugavpils — Pskov-747 — 1:0, FKV AKADĒMIJA — Ateitis — 5:0 (vārti — N.Dusalievs-2, D.Rīns-2, D.Degterjovs.) , RFS — FDS Academy — 3:1, FŠM — Daugavpils — 1:2, Panevežis — Tabasalu — 1:0.

30. jūlijs: Ateitis — Maardu — 0:7, FKV AKADĒMIJA — RFS — 2:2 (vārti — N.Dusalievs, D.Rīns), Daugavpils — Panevežis — 1:0, Pskov-747 — FŠM — 2:1

Spēle par 9. vietu: Tabasalu — Ateitis — 2:0

Spēle par 7. vietu: FDS Academy — Panevežis — 0:5

Spēle par 5. vietu: FKV AKADĒMIJA — FŠM — 3:1 (vārti — N.Dusalievs, D.Rīns, A.Jasutis.)

Spēle par 3. vietu: Pskov-747 — Maardu — 0:1

Fināls: RFS — Daugavpils — 3:2 (11m. s.s.)

Nu lūk arī viss. Liels paldies visiem turnīra dalībniekiem — jūs bijāt sacensību galvenie varoņi! Liels paldies visiem līdzjutējiem — jūs jau vienmēr paši galvenie! Liels paldies organizatoriem un pilsētai — bez jums futbola svētki nebūtu bijuši un vispār notikuši!

Jurija Bespalova Kauss saka visiem labu: «Uz redzēšanos!» Satiksimies nākamajā gadā…

Uz tikšanos!

www.bespalovscup.lv

https://www.facebook.com/bespalovscup/?fref=ts