Igors Kičigins: Teicami, ka FKV galvenā komanda sauc pie sevis jaunatni!

Novembris — tas ir laiks, kad var apkopot sezonas iznākumu. Uz pjedestāla Latvijas čempionātu noslēdza uzreiz divas Igora Kičigina komandas: «Ventspils-2» ieņēma otro vietu, komanda (U-18) — trešo. Protams, vienmēr gribas vairāk (sporta likums!), tomēr arī sudrabs ar bronzu droši nosaucams par saspringtās sezonas pozitīvu iznākumu. Apsveicam Igoru Kičiginu un viņa palīgus, kā arī, saprotams, visus dzeltenzilo futbolistus! Abu komandu galvenais treneris izsmeļoši nokomentēja sezonas iznākumu, bet īpaši Igors Kičigins pasvītroja, laikam, pašu svarīgāko sasniegumu — jaunie spēlētāji progresē, kļūst spēcīgāki, kas, protams, nepaliek nepamanīts FK «Ventspils» galvenajā komandā, uz kuru jaunie futbolisti, FKV «Akadēmijas» audzēkņi, tiek aicināti ar teicamu pastāvību.

Atgādinām, ka «Ventspils-2» Latvijas čempionāta noslēdzošajā kārtā izbraukumā sagrāva Jūrmalas «Spartaka» dublierus ar rezultātu 4:1. Divi vārti pussarga Kristera Neilanda aktīvā, kurš iznākumā ar 12 vārtiem kļuva par dzeltenzilo labāko bombardieri un trešo snaiperi kopējā ieskaitēapsveicam, Krister! «Ventspils-2» atpalika no uzvarētāja, RFS dublieriem, par sešiem punktiem. «Ventspils-2» komanda (kopā ar «Mettas» dublieriem) čempionātā ielaida vismazāk, 21 mačā vien 15 vārtus.

Dramatisks izvērtās Latvijas čempionāta atrisinājums starp (U-18) komandām. Dzeltenzilie bija pirmajā vietā vēl 10 minūtes (!) pirms fināla svilpes pretendentu spēlēs uz medaļām: RFS — «Ventspils» un «Liepāja» — «Jelgava». Bet apbēdinoši ielaistie vārti pašās beigās iznākumā noveda pie dzeltenzilo zaudējuma (1:2), bet otrā mačā «Liepāja» izrāva uzvaru un finišēja pirmā. Apbēdinoši, protams, rūgta, bet vērtīga pieredze, tā noderēs… Iznākumā mūsu komandai — bronza, kā arī pati uzticamākā aizsardzība turnīrā, vien 16 ielaisti vārti 16 spēlēs.

Igora KIČIGINA komentārs:

Pēc manām domām, mūsu rezultāts kā starp dublieriem, tā arī starp komandām (U-18) kopumā vērtējams pozitīvi. Protams, vienmēr gribas uzvarēt un būt tabulā pēc iespējas augstāk, tomēr tas ne vienmēr izdodas pat superklubiem. Atgādināšu, ka pagājušajā sezonā dublieri finišēja ceturtie, bet jaunieši — piektie. Progress rezultātos acīmredzams, tas ir svarīgi, tomēr es to nenosaukšu par prioritāro uzdevumu, nenosaukšu par pašmērķi. Pats galvenais sezonas uzdevums bija tas, ka jaunajiem futbolistiem nemainīgi, no mača uz maču, uzlabojās spēles kvalitāte kā individuālajā ziņā, tā arī komandas. Pats svarīgākais bija parādīt kvalitatīvu futbolu, spēles plānā mums bija jākļūst spēcīgākiem un tieši spēles ziņā mums bija jāpārspēj pretinieks!

Lūk, šajā plānā es nešaubos, ka mēs visi kopā panācām progresu un ar uzdevumu kopumā tikām galā. Lielākajā vairākumā maču mūsu komandas bija spēcīgākas un labākas par pretiniekiem spēles ziņā, man nav par to šaubu. Turnīrā (U-18) tā vispār bija 90 procentu spēlēs. Pie tam atzīmēšu svarīgu detaļu: dublieru turnīrā mūsu komanda praktiski spēlēja vienmēr tikai ar jaunatnes sastāvu, bet, piemēram, tas pats uzvarētājs, RFS, izlaida pa pieciem, sešiem spēlētājiem no galvenās komandas. Un esmu pārliecināts, ka mūsu jaunie puiši uz šā fona izskatījās nemaz ne sliktāk par pieredzējušajiem pretiniekiem, pat lai arī pēc rezultāta mēs iznākumā spēlē tomēr piekāpāmies.

Cits prioritārais uzdevums — jauno spēlētāju sagatavošana FK «Ventspils» galvenajai komandai. Tas ir dabīgs un ne mazāk svarīgs, kā pirmais, bet, varbūt, arī vēl pat svarīgāks. Cita lieta, ka tie, abi šie uzdevumi, cieši savstarpēji saistīti: bez spēles kvalitātes uzlabošanas, bez pastāvīga progresa, kā fiziskā, tehniskā, tā arī mentālā, nav ko domāt, ka tu būsi vajadzīgs galvenajai komandai, kura risina vienmēr tikai pašus lielākos uzdevumus. Un ļoti patīkami un lieliski, ka galvenajā komandā ļoti uzmanīgi seko jaunajiem FKV «Akadēmijas» spēlētājiem, izdara secinājumus un, kā šī procesa virsotne, paraksta vienošanos ar jaunajiem spēlētājiem. Sezonas sākumā tā notika ar R. Tālbergu, K. Frolovu, pēc tam — ar M. Biti, R. Kokarīti, pavisam nesen — ar A. Ļotčikovu. Ir vēl perspektīvi un talantīgi puiši, kuri pie pienācīga darba, esmu pārliecināts, ieinteresēs galveno komandu un būs tai vērtīgi. Lūk tas — puišu sagatavošana galvenajai komandai, pastāvīgs jauno spēlētāju progress, darbs tādā līmenī, pie kura galvenajā komandā redz FKV «Akadēmijas» spēlētāju perspektīvas — mūsu svarīgākais uzdevums, ar kuru, kā man liekas, mēs kopumā šajā sezonā tikām galā cienīgi.

Sadarbībā ar SIA «LDZ CARGO».