Igors Kičigins: Daudz jāstrādā!

Igora Kičigina komandas «Cerība» (U-15) un (U-14) noslēgušas Latvijas ‘čempionātu. Garā un ne vienkāršā sezona kļuvusi par vēsturi un pamatu analīzei un iztirzāšanai. Obligātā programma nākošo dzelten-zilo zvaigžņu progresam.

«Cerības» (U-15) futbolisti noslēdzošo maču aizvadīja pret vienaudžiem no «Liepājas». Nepiekāpīga cīņa, kā jau vienmēr, pret Kurzemes kaimiņiem. Uzvrētājs iznākumā noskaidrots netika: kaujiniecisks neizšķirts ar rezultātu 1:1. Dzelten-zilajiem ar vārtiem atzīmējās Mārtiņš Veckagans.

«Cerība» (U-14) noslēdza čempionātu Rīgā, kur tikās ar RFS. Un atkal laukumā nepiekāpība, cīņa katrā duelī un atkal nepiekāpība. Neizšķirts būtu taisnīgs spēles iznākums, bet laukuma saimniekiem veiksme uzsmaidīja vienu reizi vairāk — uzvara ar rezultātu 2:1. Viesiem vārtus ar pendeli guva Kristers Silvestrovs.

«Apbēdinošs zaudējums, mēs to nebijām pelnījuši, — pēc mača atzīmēja treneris Igors Kičigins. — Spēles plānā mēs tiešām nepiekāpāmies rīdziniekiem, kombinējām labāk. Bet tuvāk tikšanās beigām apbēdinoši kļūdījāmies aizsardzībā un ielaidām otros vārtus. Apbēdinoši, protams, bet mācība nākotnei — nedrīkst zaudēt uzmanību, labs pretinieks uzreiz sodīs».

Igors Kičigins arī apkopoja savu komandu uzstāšanos kopumā.

«Sāksim ar «Cerību» (U-14), no sezonas, protams, palika neapmierinātība — atzina treneris. — Ieņēmām sesto vietu, par kuru nepriecāsies. Slikti startējām, kad nevarējām rēķināties ar vairākiem futbolistiem, kas maksāja daudzu punktu zaudēšanu. Līderi kā reiz tad no mums arī aizbēga. Sezonas vidū redzami uzlabojām situāciju, spēlējām labi, uzvarējām līderus, bet neveiksmīgais starts mums tā arī neļāva iznākumā atrasties trijniekā.

Tomēr pat ne tas sarūgtināja pirmkārt. Rezultāts atnāks, tas nekur nepaliks. Tagad svarīgs kas cits. Šajā vecumā gribas, lai futbolisti progresētu, attīstītos, un kā reiz šajā plānā mēs izdarījām soli uz priekšu, bet ne tik lielu un nopietnu, kā mums gribētos. Puišiem vajag akurāti saprast, ka 14 gadu — tas vairs nav bērnu vecums, un ja tu gribi kļūt par īstu futbolistu, tad nepieciešams neatlaidīgs darbs, pacietība un daudz pūļu. Progress vienkārši tāpat nekad neatnāk. Protams, treneri saviem spēlētājiem par to vienmēr stāsta — svarīgi pareizi un ticami dzirdēt trenera vārdus. Tā kā, atkārtošos, neapmierinātība par sezonu ir, tiešām varējām uzstāties labāk. Tomēr, no otras puses, ir veselīgs optimisms — zinu, ka šie puiši var mācīties, progresēt un kļūt stiprāki.

Daudzējādā ziņā šie vārdi attiecināmi arī uz «Cerību» (U-15), kura finišēja ceturtajā vietā, atpaliekot no otrās vietas par četriem punktiem, bet no trešā — par trijiem. Atkal jau, mēs varējām uzstāties labāk. Mūsu spēles saturs daudzos mačos bija ļoti labs, mēs arī uzbrukumā izskatījāmies asi un interesanti, un arī aizsardzībā darbojāmies saturīgi. Bet, diemžēl, dažos mačos zaudējām pavisam neplānotus punktus. Tomēr atkal pasvītrošu, ka pirmajā plānā — futbolistu progress, spēles saturs. Šī sezona parādīja, ka pozitīvi momenti tiešām ir, galvenais tos attīstīt un turpināt neatlaidīgi strādāt.

Kopumā, sezona abām komandām sanāca pietiekami pretrunīga. Bija arī labi nogriežņi, bija arī neveiksmīgi. Tomēr skaidrs ir viens, ka mēs tiešām varam būt labāki un stiprāki. Gribu pateikties puišiem par sezonu un vēlreiz atgādināt, ka apstāties nedrīkst nekad, daudz jāmācās, vēl ļoti daudz darba jāieliek. Savādāk par īstu futbolistu arī nekļūt!»

Sadarbībā ar SIA «LDZ CARGO».