FKV ciemos Andra Vaņina dzimtajā skolā!

FK «Ventspils» futbolisti turpina gatavošanos kārtējam Latvijas čempionāta mačam. Mačs-uguns, mačs ļoti svarīgs: sestdien, 22. oktobrī, dzelten-zilie uzņem mājās «Jelgavu», sākums — 15:00. Nepalaidiet garām, izšķirties var daudz, un kā reiz jūsu karstais atbalsts, cienījamie līdzjutēji, «Ventspilij» vienkārši nepieciešams. Steidzieties redzēt! Pagaidām gatavošanās turpinās, sīkumu nav un nevar būt. Pa to laiku, «Ventspils» pavisam neaizmirst par mūsu labo akciju «Sadraudzēsimies!», kuru mēs aizvadām visu sezonu. Pirms spēles Daugavpilī seškārtējais Latvijas čempions apmeklēja vēl vienu skolu Ilūkstē. Dzimto skolu mūsu labajam draugam Andrim Vaņinam

«Ventspili» uzaicināja ciemos Ilūkstes pilsētas pirmā vidusskola, un mēs ar prieku atsaucāmies uz šo labo un patīkamo aicinājumu. Mājīgajā pilsētiņā, kura, atgādināsim, devusi Latvijas futbolam daudz ievērojamu futbolistu (pārsteidzoša talantu kalve!), bet «Ventspilij» tādus gigantus, kā Andris Vaņins un Jurijs Žigajevs, dzelten-zilos, liekas, jau stipri iemīlējusi. Vēl aprīlī, mūsu pirmajā vizītē vienā no vietējām skolām, mums parādījās daudz uzticamu līdzjutēju, bet tagad to kļuva vēl vairāk, un tas ir ļoti lieliski!

Tikšanās sanāca ļoti silta, jautra, draudzīga un pilna futbola. Zēni un meitenes, kā arī viņu vecāki, uzdeva dzelten-zilajiem jautājumus. Dialogs ar zināšanām, smaidiem un dāvanām. «Kurš jums ir labākais vārtsargs?» Kamēr mūsu ārsts Džamals Huseinovs novērsās un nesadzirdēja jautājumu, Ritvars Rugins neapmulsa un ar nopietnu skatu teica zinīgajam doktoram: «Džama, celies!» Džamals piecēlās, visi sasmaidījās. Kaut gan, kas zin, Džamalam talantu daudz, pilnībā ticams, ka viņš, uzvelkot cimdus, būs tikpat labs, kā Andrejs Pavlovs un Maks Uvarenko?! Būs jāpamēģina…

Jautājumu bija daudz. Cik reizes «Ventspils» uzvarējis Latvijas čempionātā? Kad mūsu klubs dibināts? Ar ko dzelten-zilie tikušies Eirokausos? Vai nenožēlojiet, ka izvēlējāties tieši futbolu, bet ne citu sporta veidu? Un tā tālāk, un tā joprojām. Viens mazulis visu laiku vēlējās uzprasīt: «Vectētiņ Oļeg, bet kas grūtāk — iesist vārtus, vai veikt labu, meistarīgu masāžu?!» Bet pakautrējās, nepaprasīja, kaut gan viszinošais Oļegs Nazarovs, liels gudrinieks, kuram nekad nav dvēseles diskomforta, dotu, bez šaubām, pašu izvērstāko un interesantu atbildi… Pols Ašvorts, Ģirts Karlsons, Jurijs Žigajevs, daudzi citi atbildēja, un bērniem bija ļoti interesanti uzzināt un atklāt futbola dzīves noslēpumus.

Žiga, protams, bija populārs, viņš, starp citu, šajā skolā arī paspēja pagrauzt zinātnes granītu. Saprotams, mēs silti atcerējāmies Andri Vaņinu, kurš mācījās šajā skolā daudzus gadus. Mazliet jocīgi, tiesa, ka uz sienām skaistajā sporta zālē mēs neieraudzījām milzīgu Vaņina plakātu. «Bet viņam te drīz speciālu pieminekli atklās!» — Žiga, kā vienmēr, māk ar labu asumiņu iepriecināt. Kopumā, arī labs humors bija svarīgs mūsu tikšanās dalībnieks.

Foto atmiņai, autogrāfi, dāvanas, dzelten-zilo šalles un krekli, — bērni daudz un plati smaidīja, un tas ir pats galvenais.

Liels paldies visiem, kuri atnāca uz tikšanos. Veiksmi jums, meitenes un zēni! Mīliet futbolu! Īpaša pateicība galvenajiem iniciatoriem — bērnu trenerim Aleksandram Vorotinskim un Armīnam Kaniņam, kā arī, protams, pedagogiem un vecākiem. Mums bija ļoti patīkami un priecīgi jūs visus satikt. Ļoti ceram, ka «Ventspils» atnesa daudz labvēlīgu emociju un brīnumainu iespaidu.

FK «Ventspils»: «Sadraudzēsimies»!

Uz jaunu tikšanos! Futbols apvieno!