Fināls Ventspilī: Dažādas emocijas futbols svētkos!

Ventspilī risinājās Latvijas čempionāta finālturnīrs starp U-13 komandām. 12 dalībnieki no dažādiem Latvijas reģioniem aizrautīgi un enerģiski cīnījās par medaļām un uzvarām. Čempionu tituls galaiznākumā aizceļoja uz Daugavpili. Bet spilgtās emocijas, pārdzīvojumi, laimīgas un sarūgtinošas spēles epizodes, azarts un lieli futbola svētki rezultātā tika visiem.

Trīs dienas Ventspilī bērnu futbols visā savā brīnumainajā atklātībā un neatkārtojamā kaislē dāvāja prieku un sarūgtinājumu. Dāvāja uzvaras un zaudējumus. Dāvāja brīnišķīgus vārtu guvumus (futbolisti-profesionāļi var apskaust!) un atzīstamus seivus. Dāvāja emocijas, kuras iespējamas tikai futbolā.

Protams, kāds priecājās vairāk, kāds bija laimīgs izcīnīt medaļas, bet kādu sarūgtināja neveiksmes un neizmantotās iespējas. Visa jūtu gamma. Tas jau arī ir īstais futbols!

Turnīra saimniece «Cerība» (U-13), Sergeja Tīdenberga un Kirila Mitina komanda, guva nopietnu panākumu jau tad, kad nepiekāpīgā cīņā vispār izcīnīja ceļazīmi uz finālu mājās. Ko runāt, ja tas neizdevās tradicionāli spēcīgajām komandām no Liepājas, kuras palika aiz izšķirošo spēļu borta?!

Jau fināla gaitā dzelten-zilie grupu turnīrā piekāpās «Mettas» un «Rēzeknes» pirmajām komandām. Tas aizvēra ceļu cīņai par medaļām, tomēr neaizvēra ceļu cīņā par tiesībām nākamajā gadā palikt spēcīgāko grupā, grupā A. «Cerībai» (U-13) tas arī bija prioritārais uzdevums.

Lieliski, ka to arī izdevās veiksmīgi atrisināt. Sākumā dzelten-zilie sagrāva «Rēzeknes» otro komandu ar rezultātu 6:0. Vārtus guva Uvis Dreja (2), Divs Rins, Renars Krišjanis, Ņikita Rozancevs un Daniils Dekterjovs. Bet pēc tam svarīgā mačā ar rezultātu 2:0 pārspēja stipro Rīgas komandu «SUPER NOVA», kura rezultātā atstāja A grupu. Vārtus guva Romans Nesterenko un Uvis Dreja. Protams, galaiznākuma desmito vietu īsti dzelten-zilie nekad nevar uzskatīt par panākumu, bet pēc objektīviem iemesliem šis rezultāts ir pilnībā apmierinošs. Bet tikai, saprotams, pie viena svarīga nosacījuma: nākamajā gadā jābūt stiprākiem un labākiem…

Par valsts čempioniem kļuva BFC «Daugavpils» (U-13), finālā ar rezultātu 2:0 pārspējot Šitika futbola skolu. Apsveicam! Dramatiskā mačā par bronzas medaļām «Jelgava» (U-13) pēcspēles pendeļu sērijā izrādījās spēcīgāka par «Mettas» pirmo komandu. Uh, kādas brīnišķīgas kaislības virmoja!

Par turnīra labāko vārtsargu atzina Sergeju Vilkovu (Šitika skola); labāko aizsargu — Dmitriju Rakuļu (Daugavpils); labāko pussargu — Jēkabs Laguns (Metta — 1); labāko uzbrucēju — Eduardu Daškeviču (Daugavpils). Apsveicam visus laureātus!

«Ventspils olimpiskā cerība» direktora Aleksandra KOHANA komentārs:

Trīs dienas Ventspilī ritēja brīnišķīgi bērnu — jauniešu futbola svētki, kuri, nešaubos, patika visiem, kuri ņēma tajos dalību. Esmu pārliecināts, ka visiem dalībniekiem un Ventspils viesiem palika tikai patīkamas atmiņas no futbola un mūsu pilsētas. Patīkami, ka organizācija nekādus pārkāpumus neradīja, ka visiem patika gan futbols, gan kultūras programma — zēni priecājās gan futbolā, gan ārpus tā. Lieliski, ka galvenie mači tika aizvadīti Centrālajā stadionā — tas obligāti paliks prātā jaunajiem futbolistiem un ļaus sajust, kur spēlē Latvijas labākās komandas. Vēl ļoti patīkami, ka līdzjutēju pēc tradīcijas bija daudz, un pārdzīvoja viņi vienreizēji.

Kas attiecas uz mūsu komandas dalību, tad, protams, par desmito vietu īpaši priecīgs nevari būt. Tie nav mūsu zēnu griesti, bet vairāku objektīvu iemeslu dēļ uz ko vairāk mums cerēt bija sarežģīti. Svarīgi, ka zēni saglabāja pierakstu spēcīgāko klasē, izšķirošajā brīdī parādot raksturu un uzvarot spēcīgo «SUPER NOVA» komandu. Tagad ar «Cerību» (U-13) strādās Jurģis Pučinsks, kurš atgriezies darbā mūsu Akadēmijas sistēmā. Novēlēsim viņam un viņa komandai panākumus nākamajā sezonā.

«Cerība» (U-13) ļoti centās sevi parādīt no labākās puses dzimtajā stadionā šādā sastāvā: Romans Nesterenko, Vjačeslavs Bičkovs, Divs Rins, Uvis Dreja, Ņikita Rozancevs, Andris Bērziņš, Renars Krišjanis, Maksims Saļejko, Daniils Dekterjovs, Artjoms Lappo, Mikus Podnieks, Emīls Zvirgzdiņš, Martins Seilis, Ralfs Grīslis, Mihails Šipitievskis.

Fināla etapa foto var apskatīt Galerejā.

Video, kur var iepazīties ar futbola svētku izšķirošajiem brīžiem Ventspilī, skatieties šeit: https://www.youtube.com/watch?v=MOuC6b9x3ec