Festivāls Salacgrīvā. FKV Akadēmija visotnē! Gandrīz pašā…

Salacgrīvā aizvadīts tradicionālais jauniešu futbola festivāls, viens no lielākajiem Baltijā. Turnīrs, Latvijas futbola federācijas organizēts, ritot trīs dienas, no gada gadā pulcē solīdu skaitu dalībnieku dažādās vecuma grupās. Šajā reizē elites grupā A, kurā atgriezās mūsu komanda, mūsu FKV Akadēmija, cīņa par galveno balvu izvārtās pa īstam nepiekāpīga un aizraujoša. Daudzējādi pateicoties tieši dzeltenzilajiem, kuri nospēlēja lieliski. Viss, tomēr, mūsu talantīgajiem zēniem noslēdzās dramatiski: punktus mēs savācām tikpat, cik arī uzvarētājs, un tas iznākumā pēc 15 (!) mačiem. Var stādīties priekšā, kāda bija cīņas nozīme, kāds sasprindzinājums! Un tomēr zelta medaļas aizbrauca uz Daugavpili, dzeltenzilie palika otrie dēļ sliktāka rādītāja spēlēs starp divām labākajām turnīra komandām.

Protams, dzeltenzilie lieli malači jebkurā gadījumā. Panākums nopietns. Kas tad to panāca?! FKV Akadēmiju pārstāvēja trīs komandas (U — 10, U — 11, U — 12) Alekseja Medvedeva, Sergeja Tīdenberga un Aleksandra Žižmanova vadībā. Pēdējais, jāsaka, turnīru izlaida, viņa komandu vadīja Aleksandrs Kohans, varenais cilvēks — pieredze, treneru lietā zinošs visās niansēs un detaļās, un pat nedaudz vairāk. No tā arī vienreizējs gala rezultāts!

Turnīra reglaments paredzēja, ka punkti katrā vecuma grupā summējas, tā kā savu jūtamo artavu kopējā panākumā bija jāatnes katram. Pietika tikai kādam paklupt, kā tas ar neredzamu enkuru varēja aiznest turnīra dzelmē uzreiz visas trīs komandas. Tomēr dzeltenzilie sev ko tādu nepieļāva: visas trīs komandas parādīja apskaužamu stabilitāti, iespaidīgu nepiekāpību un nepārvaramu kaujiniecisko garu. 15 spēlēs mūsu puiši panāca 10 uzvaras, vienu spēli noslēdza neizšķirti un piedzīvoja vien četrus zaudējumus. Atzīstams rādītājs.

Cita lieta, ka tieši tāds pats rādītājs izrādījās arī galvenajam favorītam un pagājušā gada uzvarētājam — komandai no BFC Daugavpils. Savstarpējo spēļu rezultātā daugavpilieši tomēr apsteidza dzeltenzilos un izrādījās pirmie, ar ko mēs viņus arī apsveicam. Tomēr vēl skaļāk apsveicam FKV Akadēmijas futbolistus un trenerus — tāda otrā vieta, kura, pēc būtības, pilnībā līdzinās pirmajai vietai, pelna pašus labākos vārdus un novērtējumu. Malači, dzeltenzilie!

Katrā FKV Akadēmijas komandā atradās arī savi individuālie varoņi. Kaut acīmredzami, ka panākumus var gūt tikai kopā, tikai kopīgām pūlēm. Un tomēr — lūk, šie puiši īpaši iekaroja gan gan līdzjutēju, gan organizatoru atzinību. Un tā, komandā U — 10 par turnīra labāko aizsargu tika atzīts Aleksandrs Terentjevs. U — 11 komandā par turnīra labāko vārtsargu atzina Aminu Mukajevu. U — 12 komandā īpašu uzslavu no treneriem nopelnīja kapteinis Rainers Veidemanis, kā arī Valters Liepainieks un Alekss Žvinglis. Dzelzs cīnītāji! Vispār, arī visi pārējie viņu partneri tieši tāpat vareni un bezbailīgi puiši. Tā turēt!

Visu spēļu rezultātus un komandu galējo vietu sadalījumu var apskatīties šeit.

FKV Akadēmijas direktora un trenera Aleksandra KOHANA komentārs:

— Pirmām kārtām, mēs, saprotams, bijām ļoti priecīgi atgriezties A grupā un ņemt dalību tādā tik nopietnā un interesantā festivālā, kurš Salacgrīvā vienmēr aizrit saspringti un ļoti aizraujoši. Atzīmēšu atzīstamo turnīra organizāciju, Latvijas futbola federācija pieliek daudz pūļu, lai pārstāvnieciskie forumi, līdzīgi šim, kļūtu par īstiem futbola svētkiem gan dalībniekiem, gan skatītājiem. Lūk, arī šajā reizē viss noritēja ierasti augstā līmenī.

Neapšaubāmi, mēs esam ļoti apmierināti ar mūsu sniegumu. Tiesa, jau pēc iznākuma apkopošanas, sāc analizēt un aizdomājies: «Kur tad mēs nesavācām šo vienu punktu, kurš atļautu finišēt pirmajiem?!» Tomēr kopumā, atkārtoju, nospēlējām teicami — gribētu apsveikt un pateikties gan treneriem, gan futbolistiem. Sagatavojās lieliski un lieliski nospēlēja! Diemžēl, turnīrā nevarēja ņemt dalību Aleksandrs Žižmanovs, tomēr viņa atzīstamais darbs komandas sagatavošanā komentārus neprasa. Bez tam, viņa prombūtne ļāva maz pazīstamam, bet visai perspektīvajam trenerim Aleksandram Kohanam atcerēties jaunību un atkal ieņemt vietu uz treneru komandtiltiņa. (Smejas). Nu un vēl jau, protams, īpaša pateicība vecākiem — līdzjutējiem: viņu atbrauca daudz, atbalsts bija neatkārtojams, tas ļoti palīdzēja mūsu komandām uzlidot tik augstu turnīra tabulā. Paldies!

Kas attiecas jau uz spēles jautājumiem, tad svarīga sanāca starta diena, kad visas mūsu komandas uzvarēja Tukumu — tas kļuva par solīdu psiholoģisku lādiņu visam turpmākajam sniegumam. Visu vecumu komandas parādīja kvalitatīvu futbolu un, kas īpaši priecē, izpildīja to, ko mēs mācām futbolistiem treniņos. Lūdzam, pat pieprasām no puišiem, lai viņi nebaidītos spēlēt futbolu, nebaidītos uzņemties atbildību, nebaidītos kļūdīties, nebaidītos darboties asi 1 pret 1. Bez kļūdām nevienam un nekad neiztikt, bet tikai kļūdas palīdz mācīties, palīdz izvairīties no kļūmēm nākotnē un palīdz kļūt labākiem! Ļoti labi, ka treneru pūles nav veltas, ka futbolisti dzird trenerus un izpilda to, ko no viņiem prasa. Tas viss arī ļāva FKV Akadēmijai Salacgrīvā startēt tik spēcīgi un panākt veiksmīgu rezultātu.

Sadarbībā ar SIA «LDZ CARGO».