Dublieri, sezonas rezultāti. Progress acīmredzams!

Novembris — laiks, kad futbola sezona Latvijā noslēdzas. Finišējis valsts čempionāts starp dublieriem, kurā startēja FK «Ventspils-2». Igora Kičigina komanda noslēdza turnīru ar skaistu uzvaru Rīgā pār RFS-2, sniegā pārvarot pretinieku ar rezultātu 2:1. Vienmēr lieliski noslēgt sezonu ar uzvaru! Bet galvenais, protams, ne tas, galvenais — dzelten-zilo jaunatnes progress acīmredzams. Lūk, tas tiešām ir pats galvenais.

Iznākumā «Ventspils-2» noslēdza sezonu pēdējā vietā, kas, saprotams, patīkamas jūtas izsaukt nekādi nevar. Tomēr svarīgi, negriezt ar nazi, nesapīties emocijās, bet objektīvi ar visu tikt galā.

Un tā, pirmkārt, «Ventspils-2» tikpat punktu (29), cik uzreiz vēl divas komandas, izrādoties zemāk tikai vārtu starpības dēļ. Otrkārt, nedrīkst aizmirst par to faktu, ka «Ventspils-2» visu sezonu aizvadīja ar pavisam jauniem futbolistiem (pieredzējušie spēlētāji piedalījās vien dažās spēlēs), kas īpaši bija jūtams sezonas sākumā, kad puišiem bija ļoti smagi sacensties ar vecākiem pretiniekiem. Treškārt, šajā gadā svarīgāks par rezultātu (kaut gan tas, neapšaubāmi, svarīgs vienmēr!) bija jaunatnes progress, un lūk tur, panākumi neapšaubāmi.

11 pēdējās čempionāta spēlēs «Ventspils-2» piedzīvoja vien 2 (!) zaudējumus, uzvarēja 6 (!) reizes un trīs reizes spēlēja neizšķirti. Iespaidīgs fakts: sezonas finišā dzelten-zilie apspēlēja visus trīs medaļniekus ar kopējo rezultātu 9:4! Salīdzinājumam: savu pirmo uzvaru «Ventspils-2» panāca tikai 14 kārtā. Salīdziniet ar gada finišu un paši izdariet acīmredzamu secinājumu: jaunatne nešaubīgi progresēja. Vērts atkārtot: lūk, tas ir pats galvenais.

Nu ko, atliek vien dzelten-zilajiem dublieriem novēlēt neapstāties un izdarīt vēl iespaidīgāku soli uz priekšu nākamajā gadā. Strādāt, neatlaidīgi un nopietni strādāt, kļūt stiprākiem un vēl neatlaidīgāk klauvēt pie galvenās komandas durvīm! Lūk, galvenais mērķis, uz priekšu, puiši, viss jūsu rokās!

FK Ventspils-2 trenera Igora KIČIGINA komentārs:

Kā zināms, mēs apzināti iekļāvāmies un aizvadījām šo sezonu ar jaunajiem spēlētājiem. Tas ir objektīvs fakts, kas skaidri runā par to, ka rezultāts bija otršķirīgs. Mēs zinājām, kur ejam un brīnišķīgi sapratām, ka cīņa par medaļām dotajā etapā nav mums. Jaunajiem puišiem, saprotams, bija ļoti smagi cīnīties ar tiem, kuri ir vecāki un pieredzējuši, un vispirms tas viss atspoguļojās sezonas startā.

Tomēr mēs, protams, netaisījāmies zaudēt mūžīgi! Nē. Caur smagu pretestību, caur spēlēs dabūtiem puniem, caur apbēdinošām neveiksmēm jaunatne mācījās, kļuva stiprāka spēles un psiholoģiskajā plānā. Tie nav vienkārši vārdi: statistika labāk par visu apstiprina, ka noslēdzošo posmu mūsu komanda aizvadīja līderu līmenī. Caur nevaru, caur vēlēšanos uzlēkt augstāk par galvu, uz savu iespēju robežas (dažreiz arī pāri tai!) futbolisti gāja uz priekšu un, neapšaubāmi, progresēja. Ne jau nejauši daudzās spēlēs ar pretiniekiem, kuri sezonas startā bija stiprāki par mums neapšaubāmi, mēs pēc tam izskatījāmies labāk, apspēlējot viņus pēc rezultāta un, kas vēl svarīgāk, tīri futbola plānā. Mums, treneriem, šis fakts vairāk patīkams, kā vienkārši uzvarošs rezultāts.

Tādēļ nākotnē jāskatās ar optimismu. Puiši redz, ka ļoti liels darbs, kuru viņi veica šajā grūtajā sezonā, nepazuda bez pēdām, tas dod augļus. Jauno spēlētāju pamata grupa pelnījusi labu novērtējumu, malači — centās, parādīja raksturu, pareizi piegāja treniņu procesam, uzmanīgi sekoja tam, kā jāgatavo sevi spēlēm, pierādīja, ka tiešām vēlas progresēt un kļūt labākiem. Sīkumu futbolā nav, un, ja tu tiešām gribi kļūt par nopietnu futbolistu, tev visam jāpieiet maksimāli atbildīgi. Vairākumam tas bija, un es ļoti ceru, ka būs arī nākotnē.

Svarīgi turpināt daudz strādāt. Protams, vajadzīgs laiks, nekas nenotiek ātri — viss soli pa solim. Un tad rezultāts obligāti atnāks! Un runa neiet par medaļām: galvenais un svarīgākais dublieru spēlētājam — pierādīt, ka tu vari stipri pieklauvēt pie galvenās komandas durvīm un esi spējīgs tur izsisties. Lūk, par to jaunajiem puišiem jādomā, lūk, tādu mērķi viņiem sev jāuzstāda.

Sadarbībā ar SIA «LDZ CARGO».