Draudzīgs festivāls, kur emocijas, cīņa un mācības

Liels festivāls, kurā ņēma dalību desmitiem jauno futbolistu no dažādām Latvijas pilsētām, ko organizēja Latvijas futbola federācija, aizritēja Salacgrīvā. FKV «Akadēmija» bija pārstāvēta ar trīs komandām. Dzelten-zilie sitās atzīstami, tomēr līdz pjedestālam nedaudz nedaudz pietrūka. Veiksmi mūsu zēniem nedaudz… Bet tā — ceturtā vieta.

Tomēr bēdāties nevajag. Katrā gadījumā, stipri. 4 punkti. Tik neliela atstarpe līdz «bronzai». Mums — 21; «Dinamo» no Rīgas — 25. Vēl par trīs punktiem vairāk Rēzeknei. Bet uzvarētāji, puiši no «Babītes», savāca 29 punktus. Piektajā un sestajā pozīcijā — «Smiltene» un «Riga».

Ventspili pārstāvēja Aleksandra Žižmanova un Sergeja Tīdenberga komandas. U-10, U-11, U-12. Katra komanda sitās ar vienaudžiem, bet punkti summējās. Iznākumā visi mūsējie startēja līdzīgi: 2007. gads — 8 punkti; 2006. — 6; 2005. — 7. Protams, varēja būt arī labāk. Nu ko, jāizdara secinājumi un nav jāatkārto kļūdas. Mācīties! Visiem kopā, tādēļ, ka tikai kopā var sasniegt lielas virsotnes.

Kā reiz visas turnīra dienas dzelten-zilie aizvadīja draudzīgi un vienoti. Gan futbolisti, gan viņu vecāki — galvenie līdzjutēji, no sirds pārdzīvojot gan par tiem, kas cīnījās laukumā, gan viens par otru. Starp citu, dažiem no viņiem arī laukumā nācās iziet. Kopā ar treneriem. Karstas bija cīņas! «Smilteni» mūsējie uzvarēja 2:1, vecāki parādīja klasi saviem pieredzes bagātajiem partneriem Aleksandram Žižmanovam un Sergejam Tīdenbergam. Tos jau, vecākus, komandā paņemt! Bet šajās U viņi, jāsaka, mazliet pēc vecuma neiederas… 🙂 Izšķirošajā mačā mūsu Lielā komanda, tiesa, piekāpās izlasei no «Babītes», «Rēzeknes» un «Dinamo». Tomēr nekas. Nav šaubu, ka kādu tiešām ar zīmuli skauti atzīmēja no lieliem Eiropas un Dienvidamerikas klubiem… 🙂

Nu bet zēniem jāņem piemērs no saviem neapturamajiem tēviem un mammām. Strādāt un turpināt mācīties. Un tad obligāti viss izdosies. Tad trijniekā būsim vienmēr. Minimums trijniekā.

Trenera Aleksandra ŽIŽMANOVA komentārs par festivālu:

Labs turnīrs, bija jūtama nopietna sagatavošanās, kvalitatīva pieeja visiem organizatoriskajiem jautājumiem. Laikam, iepriekšējos gados tā nebija. Festivāls izdevās, bija interesanti, spēles saspringtas un līdzīgas, tabulā saspiestība ļoti manāma. Atmosfēra bija teicama, kā futbolā, nu bet vecāki, to prasmi līdzi just un atbalstīt, varēja, kā vienmēr, apskaust jebkura kluba visi fanu sektori.

Mēs bijām ceturtie, kaut gan, varējām startēt arī spēcīgāk. Pietrūka veiksmes. Pietrūka puišiem uzmanības, tam pašam 2006. gads punktu pietrūka. Brīžiem startējām, teikšu tā, viļņveidīgi. Piemēram, «Rigai», kura iznākumā palika pēdējā, mēs 4 punktus vienkārši uzdāvinājām. Daudzējādā ziņā tas ir psiholoģisks jautājums: pirms spēles sapratām, ka esam stiprāki, bet tā nedrīkst — laukumā tāds noskaņojums darīja savu.

Tomēr nav nekā briesmīga. Svarīgi, ka visi puiši ļoti centās, vienmēr rāvās cīņā, bet kļūdas visiem gadās. Jāmācās un jāturpina daudz strādāt. Līdz fināliem, kuri notiks augustā un septembrī, laiks vēl ir. Tas jāaizvada, lai dotu lielu labumu, lai jau tajās spēlēs parādītu visu, uz ko mēs esam spējīgi.

Foto var apskatīt Galerejā, «Kopā mēs esam spēks» — http://lat.fkvakademija.lv/?page_id=1232 un «Salacgrīvā» — http://lat.fkvakademija.lv/?page_id=1264

Visa ar turnīru saistītā informācija un rezultāti atrodami mājaslapā www.futbolafestivals.lv

Sadarbībā ar SIA «LDZ CARGO».