Bija viss: No vārtiem-brīnumiem, pendeļu loterijas un līdz medaļām!

Tallinā notika pārstāvniecisks starptautisks turnīrs. Igaunijas galvaspilsētā viesos pie daudzskaitlīgajiem vietējiem dalībniekiem sabrauca komandas no Zviedrijas, Polijas, Latvijas. Ventspils bija pārstāvēta uzreiz ar trīs vienībām — ar Aleksandra Žižmanova, Alekseja Medvedeva un Antona Smurova komandām. Ļoti patīkami, ka dzelten-zilie uzstājās atzīstami, Tallinā visiem vērotājiem bija brīnišķīga iespēja pārliecināties, ka FKV «Akadēmija» strādā auglīgi.

Stāstu sāksim ar Antona Smurova «Cerību» (U-7). Lūk kur karsta brigāde! Tai viss bija jauns, viss bija interesanti. Pretiniekos — stiprie laukuma saimnieki-vienaudži (piemēram, no «Levadijas» un «Infoneta», zēni no Zviedrijas, «Babītes» pārstāvji.

Lieli malači, protams, visi mūsu zēni. Sešās sarežģītās spēlēs uzvara, divi neizšķirti un trīs zaudējumi — tas ir labi. Ne jau ciparos visa lieta. Bet mācībā. Tagad iepazinās, galvu savam trenerim pietiekami sagrozīja, daudz uzzināja — tas uzvarām nākamajās spēlēs. Uz priekšu, zēni!

«Cerības» (U-7) trenera Antona SMUROVA komentārs:

Turnīrs nesa daudz labuma. Vairākiem zēniem tāds aizraujošs izbraukums, uz citu valsti, viesos pie pavisam nepazīstama pretinieka, notika pirmo reizi. Visiem tas kļuva par ļoti interesantu mācībstundu! Uzstāties varējām, iespējams, arī labāk, bet pirmajā dienā pēc garā pārbrauciena nepietika spēka. Pie tam mūsu zēni pirmo reizi spēlēja divus puslaikus pa 15 minūtēm — tas bija ļoti neierasti. Bet nekas, turējāmies, centāmies, nepadevāmies. Malači!

Lūk šie zēni, nežēlojot sevi, aizstāvēja cēlās dzelten-zilo «Cerības» (U-7) krāsas: Artjoms Nečiporenko, Leo Andersons, Artjoms Butriks, Alekss Blumbergs, Ernests Meksts, Daniels Burkovskis, Andris Ruņģis, Dominiks Veinsbergs, Miks Zaķis, Jakobs Gaisiņš, Mariuss Rubits un Dmitrijs Popovs.

Veiksmīgāk no visām mūsu komandām Tallinā uzstājās Aleksandra Žižmanova «Cerības» (U-8) komanda. Otrā vieta un sudrabs! Malači! Protams, bija smagi, nācās pielikt daudz pūļu. 6 nepiekāpīgas cīņas, zinoši pretinieki, kuriem arī uz pjedestāla uzkāpt gribējās. Nācās, kopumā, pasisties!

«Cerības» (U-8) trenera Aleksandra ŽIŽMANOVA komentārs:

Esmu apmierināts ar komandas sniegumu. Tikai gadu ar šiem puikām strādāju, tādēļ katrs panākums īpaši dārgs un patīkams. Vēl svarīgāk, ka zēni mācās uz laukuma domāt: mēs jau izbēgam no haosa, kad visi skrien uz vienu bumbu, mēs jau saprotam, ka vienmēr labāk bumbu atdot brīvajam partnerim, ka vienmēr svarīgi atrast savu pozīciju un censties piedāvāt sevi. Tāda sapratne un māka domāt mani pat vairāk iepriecina, kā medaļas.

Un vēl — raksturs! Puikām tikai pa 8 gadiem, bet jau tagad bez rakstura neko neizdarīsi. Malači, parādīja to vienmēr, kaut gan mači bija smagi — pretinieki nāca pretī ļoti interesanti. Priecājos, ka tikām galā, ka iepriecinājām vecākus un paši sevi. Mūsu vārtsargs Kristofers Baltiņš no organizatoriem tika atzīts par labāko mūsu komandā, malacis. Nospēlēja viņš lieliski, bet es vispār visus savējos atzīmētu — panākums kļuva iespējams pateicoties kopējām pūlēm.

Lūk šie enerģiskie cīnītāji lidoja uz pretinieku vārtiem, guva vārtus un iznākumā atnesa «Cerībai» (U-8) spožo sudrabu: Vladislavs Bajarins, Kristofers Baltiņš, Klāvs Podnieks, Rainers Veidemanis, Roberts Pšeņicins, Markus Leugvenis, Valters Liepainieks, Dāvis Bobrovs, Marks Adlers.

Labā līmenī Igaunija galvaspilsētā uzstājās arī Alekseja Medvedeva «Cerība» (U-11) komanda. Ceturtā vieta nopietnā kompānijā, pie tam medaļas no dzelten-zilajiem «aizgriezās» tikai izšķirošā mača neveiksmīgajā pēcspēles pendeļu sērijā. Nekas, veiksme obligāti atnāks, kur tā paliks?!

«Cerības» (U-11) trenera Alekseja MEDVEDEVA komentārs:

Ceturtā vieta — tas vienmēr ir pats bēdīgākais. It kā arī medaļas tuvu, bet… Nosēdums, protams, kaut kāds palika, bet, no otras puses, mūsu futbola saturs iepriecināja. Turnīru puiši tiešām var ierakstīt savā aktīvā. Dažas spēles mums padevās labāk, dažas — sliktāk, bet kopumā kritumu nebija, savu līmeni turējām. Žēl, ka pendelēm nebijām gatavi, pietrūka, redzams, spēka un emociju. Bet pārējā — malači, visi puiši pelnījuši labus vārdus par centību un vēlēšanos sevi parādīt. Nešaubos, ka iegūtā pieredze noteikti noderēs nākotnē.

Lūk šie zinošie puiši sitās par «Cerību» (U-11) līdz galam, sarūgtināja favorītus — uzvarētājus no Zviedrijas, un apsolīja piestrādāt pie pendeļu «punkta»: Edvīns Kušnirenko, Artūrs Āboliņš, Maksims Semeško, Ņikita Fedoruks, Klāvs Viļumovs, Kristaps Kančs, Kirils Markovs, Aleksejs Ņikiforovičs, Andrejs Jurevičs, Deniss Leppers, Ņikita Karpovs un Ņikita Volevačs.

Apsveicam visus dzelten-zilos ar svarīgu starptautisku pieredzi un novēlam, lai tas veltīgi nezustu un nestu daudz labuma nākotnē. Mēs arī nešaubāmies: nezudīs un atnesīs!

Veiksmi un jaunus panākumus!

Sadarbībā ar SIA «LDZ CARGO».