Berlīne… Herta zin FKV. Tagad arī FKV Akadēmiju uzzināja

FK «Ventspils» labi zin Berlīnē. Dzelten-zilajiem Vācijas galvaspilsēta — īpaša pilsēta. Tieši šeit, milzīgajā Olimpiskajā stadionā, «Ventspils» aizvadīja savu pirmo maču Eiropas Līgas grupu turnīrā. Vēsturisks mačs, neaizmirstamais neizšķirts 1:1. Vai jābrīnās, ka arī jaunie dzelten-zilie no FKV «Akadēmijas» Berlīnē parādīja nopietnu klasi?! Aleksandra Žižmanova komanda «Cerība» (U-11) finišēja otrajā vietā lielā festivālā — brīnišķīgs sasniegums un lielisks rezultāts. Malači!

Starptautiskā pieredze — svarīga un ļoti vajadzīga lieta. FKV «Akadēmijas» komandas ne reizi vien startējušas turnīros dažādās valstīs, un tas ir lieliski. Vēl labāk, ka mūsu komandas ne vienkārši ņem dalību — tās panāk augstus rezultātus. Bet tas ir pamats tam, ka komandu uzaicinās uz lieliem un prestižiem festivāliem atkal.

Un šajā reizē uzaicināja uz Berlīni. Uzaicināja — aizbrauca. Aizbrauca — spēlējam. Spēlējam — uzvaram! Laba dzelten-zilo formula! Turnīrs tiešām bija liels, daudz pretinieku no dažādām Eiropas valstīm (Vācija, Dānija, Holande, Polija un citas). Bez U-11, noritēja mači arī U-13, U-15, U-17 — vērienīgs forums. Īpaši patīkams fakts: FKV «Akadēmijas» komanda izrādījās vienīgā no Latvijas.

Savu renomē dzelten-zilie apliecināja pārliecinoši. Grupā — pirmie. Uzvara pār «Dinamo» (Berlīne, 2. komanda) — 2:0. Uzvara pār «Kobenhavn» — 2:0. Un vēl viena tehniska uzvara pār vienu vietējām komandām, kura pēdējā momentā atteicās no dalības. Nu saprotams, uzzināja, ka dzelten-zilie piedalās…

Pēc tam Aleksandra Žižmanova kaujinieki pārleicinoši uzvarēja dāņu komandu «Tarnby»- 1:0 un neatstāja iespēju «Dinamo» (Berlīne, 1. komanda) — 2:0. Un nonāca līdz spēlei par pirmo vietu ar atzīstamiem rādītājiem: tikai uzvaras, bez zaudētiem vārtiem. Spēks. Tomēr arī no otras puses pretim nāca spēks iespaidīgs. Poļu komanda «Markovia», tāpat visus uzvarot. Tā arī izrādījās acīmredzami stiprāka finālā, pelnīti uzvarot 3:0.

Pirmā vieta — vienmēr labāka par jebkuru citu. Tomēr arī otrā vieta — rezultāts ļoti labs. Malači!

Trenera Aleksandra ŽIŽMANOVA komentārs:

Tādā tālā ceļojumā mūsu zēni devās pirmo reizi. Protams, nedaudz piesardzības bija: stipri pretinieki, grūts ceļš, jauna pieredze. Tomēr puiši malači, parādīja sevi ļoti lieliski un startēja atzīstami. Tikai izšķirošajā spēlē iespēju tikpat kā nebija, jāatzīst pretinieka māka. Līdz pašam finālam mēs nonācām pārliecinoši, neko neielaidām, spēles kvalitāti parādījām labu. Priecājos, ka izdevās pārbaudīt darbībā visus futbolistus, paskatīties kādas spēles ieceres un variantus. Kopumā, festivāls sanāca tāds, kādi līdzīgi festivāli vienmēr arī ir — ļoti vērtīgs un interesants.

Lūk šie draudzīgie puiši, kuri diez vai 2009. gadā skatījās maču «Herta» — «Ventspils», bet par kuru izsmeļoši viņiem var pastāstīt Andrejs Butriks, Sauļus Cekanavičs, Oļegs Nazarovs, Sergejs Diguļevs un Jurijs Žigajevs, lieliski aizstāvēja dzelten-zilo krāsas Berlīnē: Alekss Petrovs, Artjoms Sopovs, Artjomijs Lučins, Rauls Kapuro, Danila Avdejevs, Rencis Rags, Frencis Cielavs, Mārtiņš Cīrulis, Ričards Vasjuns, Alekss Terentjevs, Daniels Decjuks un Rainers Veidmanis.

…Bet Eiropas Līgas grupā «Ventspils» vēl spēlēja Lisabonā un Hērenvenā…

Sadarbībā ar SIA «LDZ CARGO».

Liels paldies par foto Irinai Lučinai.