Aizraujošie jautro zēnu piedzīvojumi…

Jūs ziniet, kādi FKV «Akadēmijā» sapulcināti jaunie futbolisti? Ziniet, pilnīgi pareizi — protoši, talantīgi, ar darba mīlestību, futbolu mīloši. Labi zēni! Bet lūk «Jautrie zēni» — tas ir Sanktpēterburgā, tas ir tradicionālais lielais starptautiskais bērnu futbola forums, kurā dzelten-zilie pēc jau labas tradīcijas ņēma dalību. Nospēlēja cienīgi, ar pilnu pašatdevi, guva lielu pieredzi un daudz laba. Malači!

Un tā, uz Krievijas Ziemeļu galvaspilsētu šajā reizē devās divas FKV «Akadēmijas» komandas. Aleksandra Žižmanova komanda «Cerība» (U-9) un Kirila Mitina komanda «Cerība» (U-8). Jau trešo gadu pēc kārtas dzelten-zilie ļoti cienīgi un kvalitatīvi tik lielā turnīrā pārstāv mūsu pilsētu un FKV Akadēmiju. Pierādot, ka bērnu-jauniešu futbols no Ventspils nestāv uz vietas, bet ar katru gadu progresē un izrāda visai nopietniem pretiniekiem pietiekamu konkurenci.

Un tā, divi puslaiki pa 12 minūtēm dzirksteļu un emociju! Grupā «Cerība» (U-9) sagrāva «Autovo» (4:0) un «Viboržaņin-1» (7:1), bet piekāpās «Zenit-1» (0:3). Ar «Zenit-2» — 0:0; ar «Maksimum» (Maskava) — 2:2; ar «Zenit» Akadēmiju — 0:2 un ar «Porohovčaņin» — 4:2! Pēdējais mačs izdevās īpaši enerģisks, Pēterburgas komanda uzdeva «pulveri», gandrīz atspēlējoties no 0:3. Bet Roberts Pšeņicins laukuma saimniekus nomierināja, malacis: pašā saspringtākajā momentā izgāja viens pret vienu un akurāti iesita. 4:2 — uzvara!

Iznākumā — 7. vieta, kas tik milzīgā konkurencē neapšaubāms panākums. Malači, zēni!

Cerība (U-9) trenera Aleksandra ŽIŽMANOVA komentārs:

Katru reizi pēc rezultātiem turnīra Pēterburgā es saku, ka tas nesa daudz labuma un daudz mums iemācīja. Tagad varu atkārtot šos vārdus atkal! Brīnišķīgs turnīrs, kurš katru gadu paplašinās, tā ģeogrāfija kļūst arvien plašāka, ļoti laba līmeņa pretinieki — skola, kopumā, neaizmirstama. Un es esmu ļoti priecīgs, ka mūsu futbolisti katru gadu godam pārstāv Ventspili un mūsu Akadēmiju. Malači, zēniņi!

Gribētu izteikt pateicību turnīra organizatoriem. Viss bija lieliski, piesātināti, interesanti. Par mums uzņēma filmu, ņēma intervijas, interesējās par ļoti daudz ko. Bija vienreizēja kultūras programma, kas zēniem arī ir ļoti svarīgi — jāattīstās dažādos virzienos. Paldies visiem, kas palīdzēja mums braucienā un, saprotams, liels paldies vecākiem, kuri lieliski mums juta līdz un atbalstīja.

Lūk, šie dzelten-zilo brašuļi cieti parādīja Pēterburgā, ka «Zenīti» — «Zenīti», bet arī mēs paši daudz ko mākam: Klavs Podnieks, Kristofers Baltiņš, Gvido Bakalausks, Deniss Kiričenko, Vjačeslavs Hrustaļovs, Vladislavs Bajaruns, Markuss Leugvenis, Roberts Pšeņicins (atzīts par komandas labāko spēlētāju — apsveicam!), Leo Villers, Artjoms Jurčenko, Rainers Veidemanis un Valters Liepainieks.

Nekādi ne mazāk jautri un enerģiski starp daudzskaitlīgajiem «Jautrajiem zēniem» uzstājās arī mūsu klasiskie zēni no Kirila Mitina komandas «Cerība» (U-8). Viņiem par galveno balvu cīnījās uzreiz 24 komandas! Mums valstī tik daudz futbolistu, diemžēl, dienā ar uguni nesameklēsi… Grupā no sirds tika gan Pēterburgas «Lokomotīvei-1» — 2:1 un «Volgai» no Tveras — 5:1! Ar «Zenit» nesanāca aizrautīgi (0:6). Bet pēc tam zaudējumi komandām no Tveras (3:8), «Zenit-Kaļininskij» (0:2) un «Družba» (0:5). Un vēl bija skaista, nepiekāpīga saķeršanās ar klasisko komandu «Neva» — kaujiniecisks neizšķirts 2:2.

Iznākumā — 11. vieta. Kad tev pretiniekos 24 komandas, apsteigt uzreiz 13 konkurentus — tas ir daudz. Un tas ir labi. Protams, ir kur celties, ir ko apsteigt. Lūk, tā dēļ ir arī ir jāturpina mācīties un kļūt labākiem. Viss izdosies! Bet jau tagad — godam un pozitīvi. Tā turēt! Tikai uz priekšu.

Cerība (U-8) trenera Kirila MITINA komentārs:

Teicams un vērtīgs turnīrs, tur, esmu pārliecināts, mans viedoklis sakritīs ar visiem, kas tajā piedalījās. Brīnišķīgi zināju, ka mums klāsies ļoti grūti, zināju, uz ko mēs dotajā momentā esam spējīgi. Kopumā startējām pavisam ne slikti, pat labi, kaut gan, vienmēr var labāk. Paldies zēniem, tika galā, visi pelnījuši siltus vārdus. Svarīgi bija izvairīties no spēles haosa, steigas, liekām darbībām, un mums tas izdevās. Ne vienmēr tas noved pie uzvarām, bet pieredze un mācība jebkurā gadījumā ļoti vērtīga. Katra spēle — tas ir liels notikums — atklājums spēlētājam, tas ir jauns nezināms pretinieks ar savu rokrakstu un stilu. Tas ir ļoti interesanti un pamācoši, un ne tikai priekš zēniem, bet arī priekš manis. Mēs turnīra gaitā mācījāmies kopā!

Varu izcelt aizsargu Ralfu Čurkinu, kurš lieliski sevi parādīja. Aleksu Blumbergu, kurš cīnījās nenogurdams: vienā spēlē bija noraidīts, sakreņķējās, bet, sakodis zobus, savācās un nākamajā mačā guva vārtus. Cīnītājs! Artjoms Butriks savā stilā apdraudēja svešus vārtus, bija, kā parasti, līmenī. Andris Runģis sitās bez apstājas. Kopumā, tā varu turpināt par visiem zēniem — visi vienādi labi sevi parādīja un visiem esmu ļoti pateicīgs. Paldies visiem par spēli, paldies līdzjutējiem par atbalstu. Darīsim visu, kas mūsu spēkos, lai iepriecinātu viņus jaunās spēlēs.

Lūk, šie neapmierināmie cīnītāji-radītāji piezīmēja sev, kā cīnīties ar «Zenit» un citiem gigantiem, lai nākamajā reizē tos obligāti apspēlētu: Ernests Meksts, Andris Ruņģis, Artjoms Butriks (atzīts par komandas labāko spēlētāju — apsveicam!), Jēkabs Gaisiņš, Alekss Blumbergs, Ralfs Čurkins, Leo Andersons, Bogdans Šameko, Artjoms Nečiporenko un Daniels Burkovskis.

P.S. Ja jums pietrūka detalizētāk, tad jums šeit: http://steptosport.ru/tourney/%d0%b2%d0%b5%d1%81%d0%b5%d0%bb%d1%8b%d0%b5-%d1%80%d0%b5%d0%b1%d1%8f%d1%82%d0%b0-2016/

Foto galerejā: http://fkvakademija.lv/?page_id=1463

Sadarbībā ar SIA «LDZ CARGO».